Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha v patře

Dobrý den, chystám se do přestavby staršího rodinného domu. Jedna z věcí, které budu muset řešit je nové stropy nad prvním patrem (nyní půda). Současné složeni: nosné trámy, prkna, suť, dlaždice (vypadají jako cihly). Podlaha se houpe a není rovná. Proto bych ji rad vyměnil s co nejmenšími náklady a dřinou. Šířka mezi nosnými zdmi je asi 450cm a chtěl bych v patře podlahové topení. Nejprve jsem uvažoval o íčkách, trapézovém plechu a betonu. Ale proti hovoří cena, váha a další náklady s dopravou betonu (jedná se asi o 120m2) a také odbornou práci, které já nerozumím. Netroufl bych si vylít 120m2 betonu a věřit že to bude rovné. Další varianta je dřevěná, je lehčí, pro mne snadnější a nebude mě tlačit čas jako při tuhnutí tun betonu. Potřeboval bych poradit jen se skladbou podlahy a použitými materiály. Také bych uvítal zkušenosti. Chtěl bych vše odstranit až na nosné tramy a prkna která tvoří strop o patro níže. Déle položit nějakou izolaci proti hluku a nové nosné trámy. A to je první problém, nevím, jaký by měly mít průřez a jaké rozestupy. Dále jsem plánoval OSB desky ale nevím, jestli dvě vrstvy nebo jednu silnější (25mm) Dále miralon, systémové polystyrenové desky, do kterých přijde vložit polyetylenová trubka a plovoucí podlaha nebo styrodesky. Nevím, jestli můžu položit plovoučku rovnou na polistyren, aby to mělo dostatečnou pevnost, jestli topení předá dostatek tepla, když není zalité v betonu a hlavně aby mi to cele nevrzalo. Další věc jestli nějake parozábrany, případně kam a jake. Dole i nahoře se bude topit, vznikne tam jen mezera, ve které je současně suť nebo něco podobného. Děkuji

MrJD,
sám si musíte vybrat z mnoha možností.
Já jsem půdovky (dlaždice (vypadají jako cihly)), výhodně prodal. Trámy odstranil, nahradil plechovým "Účkem" dvě svařil k sobě, provedl zákop z prken, kročejovka OSB deska, koberec...

Ve Vašem případě určitě není třeba parozábrana, z finančního důvodu bych nedával podlahovku, ale radiátory.