Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jake talirove hmozdinky?

Dobry den, chci pouzit plastove talirove hmozdinky s ocelovym trnem prumer 10mm . Chci uchytit grafitovy polystyren k plnemu zdivu do ktereho vyfrezuji otvor a hmozdinku zadelam polystyrenovou zatkou. Je hmozdinka s ocelovym trnem opravdu vhodna na polystyren a na co si mam dat pozor? Nebude delat problemy jako tepelny most nebo tak neco? Dale jakeho vyrobce talirovych hmozdinek volit, budto s ocelovym nebo s plastovym trnem, myslim tim kvalitu a lehkost pri zatloukani? Moc vam dekuji za odpovedi.

Dobry den. Talirove hmozdinky proto aby kotvily polystyren, myslim ze je to standartni postup pokud se nepletu. Fleky jsou z duvodu prave tepelnych mostu a nebo nezatkovani hmozdin ktere se projevi v mrazivych dnech dusledkem ocelovych trnu. Tak ze radeji pujdu do plastu :-). Mate p. Milane nejaky navrh na kvalitni talirovku? Zdivo plna cihla jen na malem kousku derovana cihla, tak ze spise neco na smisene zdivo. Predem dekuji za odpoved.

Pospa, me nmoc neposlouchejte, páč já jsme odpůrcem talířovek, z důvodů, že často nejsou potřeba. Do výšky 8 metrů je zbytečné dávat talířovky. Viz předpis ETAG 004
hm, tak foto jsem nenašel, je v druhém poči
Zkrátka je předpis, který určuje kdy a jaké hmoždinky. První případ je, že toto stanoví projektová dokumentace.
Pak máme izolant lepený, bez doplňkového kotvení. a pak ještě další. U vás asi připadá první případ, lepení bez doplňkového kotvení.

Talířovky jsou všechny OK, pokud je dobře připevníte.

Já nekotvím,(a je nás více) a nemám žádný problém na všech stavbách..