Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štukování rohů a různých zaoblení

Ahoj, do pokoje nám okolo komína zatékala voda a roh zdi byl vlhký, začal žloutnout a objevila se i plíseň. Tuto vlhkou omítku jsem oškrábal a chtěl bych tu část zdi naštukovat. Na rovných plochách by nebyl problém - používám velké ocel. hladítko, ale jak štukovat roh místnosti a různé zaoblení zdi?

Láhev od piva se na fabiony používá už hodně dlouho, ale většina zedníků má na zaoblené hrany a rohy dřevěné zaoblené hladítko s rukojetí, někdy s koncem seříznutým v úhlu 45°pro vytvarování rohů (ostrých, nejsou zaoblené, pouze se stýkají dvě zaoblené roviny).

Na rovných plochách by nebyl problém - používám velké ocel. hladítko

Ale fůůůůůj!!! Ocelové hladítko se používá na beton před barákem. Na štuk jedině dřevěné a filcákem rozpatlat po zavadnutí. Jinak kolegové správně radí. Nejprve vypít rum, pak použít flašku na fabion.

na internetu se dočítám j

Dočítat je šedá teorie s reklamní masáží. Nejlepší je dělat přidavače starému zedníkovi při opravě staršího domku, vydržet ty vyprávěnky, vzít si z toho to podstatné o řemesle a koukat mu pod ruku.
Ono dřív nic než dřevo nebylo. Plechové se doma hůř dělalo a rezlo. Pak se na natahování štuku používalo novodurové či jaké plastové.
Teď je lehce k dostání nerezové. Zavadlý štuk se pořád stáčí filcákem, jen držák filcu je většinou plastový rohy a fabiony se "ohladí" štětcem.