Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zahradní ponorné čerpadlo-nejde do otáček

Dobrý den.
Prosím o odpověd na můj problém. Mám takové to obyčejné čerpadlo na vodu,není to sice tato značka ale tvarově je to toto : http://www.euronics.cz/cerpadlo-ponorne-kalove-asi st-400-w-assae9cp40/p351014/
používám ho na takové to domácí odčerpání vody ze studny.
Mám problém v tom,že čerpadlo sice jede,ale nemá otáčky,jakoby jelo tak na poloviční otáčky a celkem se třepe,vibruje-né moc. Zkoušel jsem odšroubovat vše co se dá,ale dostanu se na ,,tělo'',kde je motor a vše je to celý jako zalitý do plastu včetně ručky a tím končím.... Nevím jestli jsou ložiska v háji nebo co? zespodu jsem se snažil to promazat okolo hřídele,ale beze změny.
Je teda po smrti? Mám ho jen rok...díky za názor u odborníka sem se zatím neptal

tak jsem ještě jednou čerpadlo proštudoval s tím,že nemám co ztratit a podařilo se mi jej rozdělat,rozpůlit.V elektroinstalaci je troška povlhlo,spíše oroseno..ale nic zásadního. ještě je tam takovej buřtík,to bude asi kondenzátor. Je možné,že by byl ten špatnej? otázka spíše pro elektrikáře... a jinak nic ,,spálenýho'' nebo tak něco cítit není...

Já opravoval už 2 podobná čerpadla,vždy vadné ložisko.Zvenku na obvodu krytu to nemá šroubky?Já tam měl 3,ale na 3hranný bit místo křížového.Takže sundat spodní kryt,odšroubovat vrtuli na rotoru,pak sundat vršek a rozebrat.Tj.vytáhnout z horního krytu celý motor,zřejmě v plechovém obalu zespoda.Jde to ztuha,je tam těsnění a někdy usazeniny(vodní kámen a nečistoty).Pak už řešit,zda je to mechanický nebo elektrický problém.Tj.zkontrolovat ložiska,kondenzátor a uhlíky.Taky múže být napálené vinutí,to je třeba případně změřit.