Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvetrani vlhkeho sklepa pomoci starych komínu

Dobry den ,
Mam otázku ??? bydlime v čtyřpatrovém cihlové budově postavené okolo roku 1935 . Máme v baráku 8 komínu (na každé patro 2 komíny) barák nemáme odizolován od vody ani nijak podříznutý tzn že sklepy jsou vlhké a ta vlhkost se dostává
i k nám do bytu ( bydlíme v přízemí ) a u země na stěnách se objevila plíseň ! Odstranění pomocí přírodní cestou se nepodařilo. ale chci se zeptat ty komíny cca 2m zanesené sazemi a popelem . Když bychom ten bordel odstranili byla by lepší cirkulace vzduchu a tím by se i vlhko odvádělo komínem pryč takže by sklepy lepe větraly a nebylo tam takové vlhko . Jeto dobrý nápad nebo je to blbost ? A ještě kde se drží vlhko ?? nahoře uprostřed nebo dole ??

Ano.po vyčištění komínů lze použít jako větrání minimálně jaro až podzim ,množství vzduchu,keré vyletí komínem musí mít sklep možnost nasát ! V zimě ,kdy jsou teploty pod bodem mrazu se ale sklep a předpokládám klasický komín bez izolace ochlazuje .

Aby komínem mohl proudit vzduch, tak ho někde musí nasávat.
Když jsou na komínovou zděr připojená kamna, tak trochu vzduchu do komína proudí škvírami v kamnech.
Pokud je nepoužívaná zděř zaslepená víčkem, žádný vzduch do komína neproudí.

Jestliže chcete nějak sklep vyvětrat komínem a vysadíte ve sklepě komínová dvířka, tak se bude do komína nasávat vzduch ze sklepa a bude proudit komínem ven (pokud v létě nebude obrácený tah). Ale tento tak udělá falešný tah a nepotáhnou kamna. To by asi musel být jeden vyhrazený komín pouze na odvětrání, zaslepit mu zděře v ostatních patrech a pohlídat si ho.

Vodní pára je lehčí než vzduch, takže stoupá. Plíseň u vás v bytě ovšem může být stejně tak z prochladnutí stěn a kondenzace vlhkosti z vašeho bytu na nejchladnějším místě, které je zpravidla v bytě u podlahy, v rozích, nebo u stropu, podle charakteru stavby.