Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rozsvícení žarovky

ahoj chci se zeptat mam v garaž bez eletriky a napadlo mě jestli to jde nějak vyrešit se světlem,.,jde napojit na nejakou baterku např od auta normalní objímku s žarovkou?že bych vzal svetlo a ustřihl bych koncovku do zasuvky a napojil to nejak na baterku?diky moc za rady

Napřed si ujasníme, že žárovka v objímce s ustřiženou koncovkou do zásuvky bude na 220 nebo 12 V ?
Pokud bude na 12 a budeš ji napájet z akumulátoru, jak jej budeš dobíjet?
Není lepší natáhnout provizorně prodlužovákem elektřinu do garáže?

Já bych volil mezi dvěma variantami:
A) osadit stěny petrolejkami podle požadavku na světelný tok, pokud v garáži nebývá mobilní zdroj el. a pokud tam nevzniká požární nebezpečí
B) Síťové rozvody nechat být a natáhnout samostatné rozvody pro 12V (takové dráty stojí pár kaček, vyhoví i různé zbytky), osadit LED (auto)žárovkami a po příjezdu autem to vždy napojit do autozapalovače. Pro samotný vjezd do garáže má přece auto svoje světla, ne? :-)

Tak tohle je typický dotaz některých tazatelů co předpokládají, že ti co by jim chtěli odpovědět mají po ruce křišťálové koule. Co si od toho světla slibujete? Že když zajedete potmě do garáže, chcete posvítit, abyste se nepřerazil o haraburdí, když polezete z auta (na to stačí baterka případně svítilna v mobilu) nebo chcete posvítit na nějaké montážní práce? Případně jak tu někdo předpokládá, že v garáži je elektroinstalace, ale odpojená od elektrické sítě a mohla by se na nějaké osvětlení využít?