Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podklad pod dlažbu v koupelně

Chtěl bych si svépomocí položit dlažbu v koupelně na tento podklad, jako je na obrázku. Je toho asi 2,5 m2 a dlaždičky, které jsem si vybral, vyžadují flexibilní lepidlo. Podklad co je na fotce má průhyb asi 5 mm. Otázka je, zda tento průhyb vyrovná to flexibilní lepidlo, nebo jestli je nutné použít nivelační směs. A jestli před lepidlem, popřípadě před nivelací je třeba takový hladký beton, nebo co to je, něčím penetrovat. Děkuji předem za rady.

Děkuji všem za příspěvky. Nejdřív dlouho nikdo nepsal, tak jsem se do toho pustil podle vlastního uvážení, čili bez broušení penetraci na hladký povrch, vsakovalo se to dobře. Ta nivelačka nevím, možná nebyla nutná, ale místy to bylo opravované obyčejným betonem, rozdíl až 6 mm, tak jsem ji tam dal, jeden pytel stačil, koupelna má asi jen 2 m2. Na lepidle píšou, že vyrovná jen 2 mm, tak jsem to nechtěl riskovat. Všem restaurátorům a milovníkům starožitných podlah: fakt byla ta původní podlaha hnusná a nevábná, koupelna působila hrozně tmavým a nevlídným dojmem. Já mám také rád staré věci, ale tohle v koupelně fakt ne. Byli jste někdy v Terezíně v tzv. "holírně"? Brrr... I ta pračka na tom vypadá blbě. Jinak toho terasa, nebo co to je, máme ještě dost na chodbách a schodech, takže mnou způsobená "škoda" na historickém díle není tak velká :-)