Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení antény 2 zdroji

Zdravím,

doma máme anténu na kterou jsou napojené 2 televize.. Jde o to,že televize (říkejme jí A) má zdroj pro napájeni antény zabudovaný a druhá (B) ho nemá vůbec. Tudíž, když není zaplá televize A tak televize B nemá signál.. Proto chci dokoupit zdroj pro napájení antény pro televizi B, ale jde mi o to když budou zaplé 2 televize tak jestli by se signál nerušil nebo ještě hůř, nedošlo někde ke zkratu.. Děkuji za odpovědi a přeji pěkný večer.

Teoreticky by to mělo fungovat, je to paralelní zapojení zdrojů (za předpokladu stejnosměrných, filtrovaných a stabilizovaných). Přesto bych jeden zdroj raději odizoloval. U většiny televizorů a setopboxů, které vyrábějí napájení antény lze někde v menu napájení vypnout.

Zdroje nemaju nikdy stejne napeti (idelany zdroj neexistuje). Pisem o paralelnom spojeni, ne seriovom. P.S. a tym druhym budes posielat regulaciu prveho uplne doprcic. V urcitych designoch sa moze aj nieco odpalit. Autobaterka je uplne iny pripad. baterka neni zdroj (a aj v tom pripade potom moze aj baterka explodovat ak by si ten startkabel nechal spojeny trebars hodinu)

V případě akumulátorů se silnější akumulátor stane nabíječkou slabšího a dost rychle se napětí vyrovnají a nic se nestane.
Ano, v případě velmi přesně regulovaných zdrojů by k problému mohlo dojít. Ale měl,jsem na mysli spojení jednoduchých zdrojů,
o malém rozdílu napětí, kde zdroj o mírně větším napětí zátěží trochu poklesne a srovná se s druhým. Byla řeč o napájení předzesilovače, kde lze předpokládat zdroj se ZD, nebo monolitickým stabilizátorem, kde zátěží přece jen napětí trochu poklesne. I přesná zpětná vazba, potřebuje změnu výst. napětí, aby mohla fungovat. Ale jinak máš pravdu, spínané zdroje bych raději ani já nespojoval8-)
Ale také, spojují se paralelně i elektrárny:-)