Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení antény 2 zdroji

Zdravím,

doma máme anténu na kterou jsou napojené 2 televize.. Jde o to,že televize (říkejme jí A) má zdroj pro napájeni antény zabudovaný a druhá (B) ho nemá vůbec. Tudíž, když není zaplá televize A tak televize B nemá signál.. Proto chci dokoupit zdroj pro napájení antény pro televizi B, ale jde mi o to když budou zaplé 2 televize tak jestli by se signál nerušil nebo ještě hůř, nedošlo někde ke zkratu.. Děkuji za odpovědi a přeji pěkný večer.

jde o to jaký je tam rozbočovač,pokud klasika hybrydní , tak ten má jeden směr průchozí a do toho se dá zapnout napájení od TV tedy například tou výhybkou. Pokud to tak bylo napájeno doposud z TV, tak jen to z této TV odpojit a zapojit tam tu napajecí výhybku a z ní zase do TV. V TV pak napájení antény v menu vyonout.
Nápájení dvěma zdroji se nedoporučuje. může se to nekontrolovatelně hádat. Jedině jeden zdroj zapojit přes diodu, ale to se zbytečně komplikuje

ano předzesilovač potřebuje 12v.. Dnes jsem koupil ten zdroj + výhybku.. Zapojil sem ji mezi anténu a předzesilovač. Za to jsem dokoupil ještě rozbočovač pro 3 televize a světu div se.. Není signál.. Na rozbočovači je vztup a pak 3 kanály.. 2 kanály mají útlum 8dB a 1 4dB proto se ptám jestli nemože být něco zapojené tu.

mezi anténu a předzesilovač

OMG to je špatně. Za zesilovač!
Proč, proboha, kupujete rozbočovač na tři, když potřebujete dvě? Normální rozbočovač má útlum 3dB, (tedy na polovinu) na každou stranu. 8dB je docela dost velká ztráta signálu, kromě toho nezakončený (nezapojený) vývod na rozbočovači zásadně nabourá přenosovou charkteristiku na zbývajících vývodech.

Teoreticky by to mělo fungovat, je to paralelní zapojení zdrojů (za předpokladu stejnosměrných, filtrovaných a stabilizovaných). Přesto bych jeden zdroj raději odizoloval. U většiny televizorů a setopboxů, které vyrábějí napájení antény lze někde v menu napájení vypnout.

Zdroje nemaju nikdy stejne napeti (idelany zdroj neexistuje). Pisem o paralelnom spojeni, ne seriovom. P.S. a tym druhym budes posielat regulaciu prveho uplne doprcic. V urcitych designoch sa moze aj nieco odpalit. Autobaterka je uplne iny pripad. baterka neni zdroj (a aj v tom pripade potom moze aj baterka explodovat ak by si ten startkabel nechal spojeny trebars hodinu)

V případě akumulátorů se silnější akumulátor stane nabíječkou slabšího a dost rychle se napětí vyrovnají a nic se nestane.
Ano, v případě velmi přesně regulovaných zdrojů by k problému mohlo dojít. Ale měl,jsem na mysli spojení jednoduchých zdrojů,
o malém rozdílu napětí, kde zdroj o mírně větším napětí zátěží trochu poklesne a srovná se s druhým. Byla řeč o napájení předzesilovače, kde lze předpokládat zdroj se ZD, nebo monolitickým stabilizátorem, kde zátěží přece jen napětí trochu poklesne. I přesná zpětná vazba, potřebuje změnu výst. napětí, aby mohla fungovat. Ale jinak máš pravdu, spínané zdroje bych raději ani já nespojoval8-)
Ale také, spojují se paralelně i elektrárny:-)