Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulace teploty mražničky-bastlení

Ahoj zdejší bastlíří,
Opět jsem po dlouhé době zapnul svou mražničku calex m130.01 a bych ji naplnil kvalitními domácími potravinami,a ne tou břečkou z marketů ;-)
Lednice je rok výroby 1988 funguje skvělě,jen nejde regulovat teplota v mrazáku a potraviny mrazí opravdu až příliš hluboko.
Potřeboval bych to reegulovat dle mých potřeb,na netu jsem vykutal tento návod,ale netroufám si jej postavit,Vás povolanější a zkušenější ;-) prosím o konzultaci.
Jste mi schopni,říct cenu výroby ,jakožto cenu materiálu,časouvou náročnost atd.???
Rád bych to totiž nechal někoho zbastlit,ale nemám ponětí co by to mohlo stát.
Dále,pokud by se našel někdo,kdo by to zjednodušil(zlevnil),tak aby šla regulovat pouze teplota,bez těch všech serepetiček okolo,bylo by to taky dobrý.
Velice děkuji za Vaše postřehy.

Díky za rady,
považujte toto vlákno k za vyřešené,navštívil jsem servis a ku podivu měli náhradní díly skladem,ternostat 340 kč a za 150 tesnění a ještě jsem si odnesl rady k správnému nastavení termostatu,nyní mrazí na -18 až -20 ,nikoliv -40 ,takže by mohla klesnoust spotřeba na rozumnou mez ;-)
Kutilství zdar.

Osobne som ešte nevidel, ani nepočul, aby mrazák mrazil "až moc mrazivo".

Jedine, že by fičal kompresor nonstop, furt, v tom prípade by onedlho skapal piest.

Podľa mňa máš deravé, fučavé, netestné, spuchrené obloženie na dverách, preto sa termostat nevypne, kompresor tlačí do doby, až nezdochne.

Vymeň, utesni dvere, potom sa ozvi, dám ti nastavenia hodnoty presostatu, ak bude funkčný termostat.