Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nové trafo pro Genius HW-SW 5000

Dobrý den.
Dostal jsem od známých vnitřnosti z výše uvedené sestavy.Problém je v tom že k tomu nebylo trafo.Takže můj dotaz zní:
Jaké trafo (napětí) mám sehnat?Když jsem se díval na internet jestli něco nenajdu tak tam bylo trafo s několika vývody,ale to asi nebude ono pač v tom na internetu byly trošičku jiné tišťáky (hlavně zapojené napájení).Každou radu.

No myslím že tam bude symetrické trafo. Třeba 2x13,5 a 2x27, mám podobné bedny a mám tam toto trafo.
Nejlíp ale zjistíš hodnotu napětí podle toho jaké jsou na tom tišťáku kondenzátory.
Nesmíš však zapomenout že usměrněná hodnota se násobí odmocninou ze dvou. Například 27V trafo bude mít po usměrnění napětí 38,1V a pokud je symetrické tal ještě krát dva.

Ja si len tak dovolim tipnut, ze ak to niekto rozobral a rozfiletoval na kusky, tak ten zosilovac bude pravdepodobne odpaleny, tak sa asi aj snazis zbytocne.
(BTW. najprv zmeraj aspon ohmmetrom ci ten zosik neskratuje napajanie, to je uplne prvy krok)

A estelen tak mimochodom - na zosilovac mozes pripojit vzdy aj nizsie napatie jak tam bolo povodne. kludne aj namiesto 27V dat 12V t.j. ak mas jedno s 2*12V tak to mozes nadrbat namiesto oboch tych vinuti co tam boli povodne napriklad. Napatie len obmedzuje maximalny vykon, a nejake prditko trafo stejne ma svojimi magnetickymi vlastnostami obmedzeny vykon na omnoho menej jak by vedel dat zosik z 2*12V na 4ohm zataz, nie to este 2*27V, to je imho uplne uhodene (cinan proste dufa a snazi sa, ale fyzika to nepusti :D)

P.S. ak chces pouzit trafo len s jednym napatim tak treba skontrolovat jak su zapojene usmernovacie mostiky alebo diody na plosaku, aby si vedel jak bola spojena zem napati z tych roznych vinuti. Ak bola spojena na strede tak nemusis na mostikoch nic modifikovat, ak bola spojena inac tak treba zmenit aj mostiky.

klesne tím i výkon

je hovadina (v tomto konkretnom priklade). S 12V urobis mostikovym zapojenim na 4ohmoch 35W (hudobny vykon). To trafo neda viac jak 70W. Takze nic neklesne. (navyse normalna hlasitost v miestnosti je okolo 3W a to je uz DOST nahlas, takze nechapem co za vykon potrebujes)

P.S. a ak tam mas +12V a -12V tak ani nepotrebujes mostik. S mostikom sa da s + a - 12V urobit 130W na kanal na 4ohm zataz.