Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem myčka vyhazuje proudový chránič

Dobrý den,
prosím potřeboval bych poradit s opravou myčky Ariston LD87,stáří 8let.
Po zavření dvířek myčky,vyhodí proudový chránič.
Jsem absolutní amatér,ale protože opravář,který je v našem městě jediný,mně s Ariston myčkou poslal k šípku,rozhodl jsem se podívat na střeva.Přišel jsem na to,že motor oběhového čerpadla je zaoxidovaný a rezavý.Po domontáži jsem přišel na to,že těsnění u hřídele je rozpadlé.Sehnal jsem úplně nové čerpadlo,ale po instalaci došlo při zavření dveří opět k vyhození proudového chrániče.Rozebral jsem i mechanismus dveří,kde je spínač,který dle měřáku(pípa při sepnutí)je ok.prosím poraďte.
Moc děkuji.
Petr.

Ohmetrem změřte odpor topného tělesa - tedy obou vývodů, proti kostře. To je hlavní podezřelý. Druhým je pak odrušovací filtr/kondenzátorna přívodu... Odpor měřený milivoltmetrem, by se měl blížit nekonečně velké hodnotě. Pak stejně postupujte u všech dílů, které jsou ukostřené. Nemusím doufám připomínat, že měříme vždy úplně odpojený díl od ostatní kabeláže. Bacha na správné připojení zpět - popsat, nakreslit při odpojování !!!

Díky moc chlapi za rady,
dneska myčka fičí jak za mlada.Nakonec jsem ještě pročistil všechny ele.vývody,vyfénoval střeva a propájel desku plošného spoje v čelním panelu.Jo a spadnul mi kámen ze srdce:-)
Ještě jednou díky.