Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem myčka vyhazuje proudový chránič

Dobrý den,
prosím potřeboval bych poradit s opravou myčky Ariston LD87,stáří 8let.
Po zavření dvířek myčky,vyhodí proudový chránič.
Jsem absolutní amatér,ale protože opravář,který je v našem městě jediný,mně s Ariston myčkou poslal k šípku,rozhodl jsem se podívat na střeva.Přišel jsem na to,že motor oběhového čerpadla je zaoxidovaný a rezavý.Po domontáži jsem přišel na to,že těsnění u hřídele je rozpadlé.Sehnal jsem úplně nové čerpadlo,ale po instalaci došlo při zavření dveří opět k vyhození proudového chrániče.Rozebral jsem i mechanismus dveří,kde je spínač,který dle měřáku(pípa při sepnutí)je ok.prosím poraďte.
Moc děkuji.
Petr.

Máš svod na kostru, jestli přes rez, prasklé topení, vyteklou vodu, to už musíš zjistit sám. Ten spínač ve dveřích jen povolí spustit vše ostatní, pokud je suchý, kabeláž neprodřená, je mimo podezření.

Ohmetrem změřte odpor topného tělesa - tedy obou vývodů, proti kostře. To je hlavní podezřelý. Druhým je pak odrušovací filtr/kondenzátorna přívodu... Odpor měřený milivoltmetrem, by se měl blížit nekonečně velké hodnotě. Pak stejně postupujte u všech dílů, které jsou ukostřené. Nemusím doufám připomínat, že měříme vždy úplně odpojený díl od ostatní kabeláže. Bacha na správné připojení zpět - popsat, nakreslit při odpojování !!!

Díky moc chlapi za rady,
dneska myčka fičí jak za mlada.Nakonec jsem ještě pročistil všechny ele.vývody,vyfénoval střeva a propájel desku plošného spoje v čelním panelu.Jo a spadnul mi kámen ze srdce:-)
Ještě jednou díky.