Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krbová vložka kouří při přikládání

Dobrý den,

prosím o radu koupili jsme do domu krbovou vložku a při každém otevření a zavření dveří nám průvanem vyfoukne kouř z krbové vložky a při přikládání i přes to, že nechám dlouho otevřenou klapku do komínu se na mě vyvalí krásná vlna dýmu. Jelikož topíme v krbu letos poprvé přiznám se že dřevo určitě suché nemáme ale když topím briketamy kouři se také nevyhnu. Kominík nám řekl, že komín máme v pořádku a dostačující rozměrově ale tah nám také nepřijde velký. Topíme tam od října a stěny už nám začínají tmavnout od kouře. Jsem naprostý laik uvítám každou radu.

Díky moc.

Dobry den, take jsme meli stejny problem,kdyz jsme 'zacinali' s krbem topit. Uz jsme prisli na takovou vychytavk. Pred kazdym prilozenim nez se otevre krb se musi otevrit okno, aby se ustalil tlak v mistnosti (topenim je jakoby podtlak a jak otevrete krb,kour jde automaticky do mistnosti), pak muzete prilozit (prikladame az ve chvili,kdy jsou jen hzave uhliky a dvirka neotvirame cela hned, pootevrit,chvili pockat a pak prilizim poleno, zavru a nasledne zavru i okno v mistnosti. Me se toto osvedcilo. Pokazde kdyz jde prilozit nekdo jiny kdo to takto neudela, hned mame kour v mistnostech (mame i teplovod.rozvod,takze pak vetram cely barak).