Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak, čím vyhubit krtka?

máme probleém na zahradě s krtkem, jak začal na podzim tak pořád hrabe a děla krtince. a to i v těchto dnech jak jsou ty mrazy (u nás dnes přez noc -15). teď na zimu to asi kašlu, ale jak staje ten snih (u nás 2cm) :-) tak bych ho nějak něčím.......ale co? jak ho hubíte vy? zkuste dát nějake rady a zkušenosti, ale ne typu zavolat hasiše a vyplavit, nebo natahnou do země elektriku :-)

děkuji

Já ho teda nehubím.Krtince shrábnu a dávám na kompost.Pokud na záhonech a zahradě řádí už neůnosně,tak namáčím kousky vaty nebo polštářků obinadla do petroleje a vypudím jej mimo.On se tam po čase sice vrátí ale tak mu to zopakuji.Ty smotky s petrolejem samozřejmě dát do nory.On se to snaží zahrnovat ale smrdí mu to tak že se přesune jinam.CHce to důslednost a trpělivost.U souseda nereje.Ten si tam instaloval plašiče.Tak je na návštěvě u mě.Já plašiče nepoužívám protože to vadí jak králíkům tak kočkám a psovi.

Zrovna nedávno som debatoval s kamarátom na túto tému. On to vraj robí tak, že vystriehne, kedy práve hrabe a jednoducho ho rýľom vykope. Vraj hrabe pravidelne v tom istom čase . Ale počul som aj o tom, že aj krtom, tak ako iným podobným zvieratkám vadia ľudské vlasy. Takže niekde u holiča zohnať hrsť vlasov, zabaliť do starej ponožky a zatlačiť do vyhrabanej diery. Len neviem, čo mu bude páchnuť viac, tie vlasy alebo tá stará ponožka.

Krtek je s příchodem jara nepřítelem všech zahrádkářů. Řadě pěstitelů dokáže způsobit nenávratné škody. Zatím neexistují zaručené metody, jak se ho zbavit. Při amatérském odlovu se ale lidé vystavují postihu. Krtek totiž patří mezi obecně chráněné živočichy
Dostat krtka ze zahrady je téměř nemožné. Pokud se nezvolí drastické metody, jako je nezákonné trávení nebo hubení plynem, tak jediný způsob je odchyt živých krtků například do plastových pastí.
Podle zákona patří krtek mezi obecně chráněné živočichy a názory na to, zda krtka hubit, nebo chytat živého, se různí. Jsou ovšem případy, kdy krtek napáchá takovou škodu, že zahrádkáři jdou i za hranici zákona. "Další možnost je taková, že lidé například nakoupí rachejtle, zapálí je a strčí do nory," dodal Jaroslav Krásný z Českého svazu zahrádkářů Plzeň.
Přitom přítomnosti krtka se dá lehce předejít, třeba umístěním větrníku, jehož otřesy krtka vypuzují. Otázka ale je, zda lidé opravdu bojují s krtkem. Podobné hromádky totiž za sebou zanechává také rejsek, který je pro zahrádkáře mnohonásobně větší zkázou.

""Podobné hromádky totiž za sebou zanechává také rejsek, který je pro zahrádkáře mnohonásobně větší zkázou.""
Tak to je velká nepravda. Rejsek není myš, ani hlodavec, i když tak vypadá.
Rejsek je velice užitečné zvířátko. Živí se hmyzem a larvami, většinou škodlivými.
Nehloubí žádné chodby ani nory. Většinou využívá opuštěné nory po myších, nebo
obývá různé dutiny.
Pokud jej objevíme v domě, je to spíš štěstí, protože dům zbaví lezoucího hmyzu.
Bohužel lidé ho z neznalosti zabíjejí.

http://www.limbursky.cz/Past-na-hlodavce-mysi-potk any-hrabose-hryzce/Past-na-hrabose-past-na-hryzce
za loňskou sezonu cca 6-8 krtků, 3 ks na mé zahradě, 2 ks u sestry, cca 2-3 ks sousedé. Všem jsem to v okolí půjčoval poté, co se cca 14 dnů nic nelaplo u mně na zahradě. Spolehlivé a humánní - žádné jedy, rychlá smrt.
Jenom není pravdivé tvrzení v návodu, že když se nic nechytne myslím 2 dny, tak že tam není krtek. Možná to platí pro hryzce, pro krtka určitě ne. Je třeba nechat přístroj v díře déle, klidně 5-7 dnů.

Zdravím... bojoval jsem s krtkem asi 3 roky... předloni mi kolega poradil...přípravek který je relativně... (zakázán):-) jde o tabletu-y která splynuje jmenuje se Fostoxin.. 100% účinek... Krtci kteří byli schopní udělat 20 hromádek za den načisto zmizeli..:-)ale netuším jestli ji bez relat.. známých u nás seženete..

Varování, kdyby ty tablety někdo sehnal :!: (možná bych měl taky zájem:-)).
Pozor aby s otrávením krtka nedošlo i k otrávení sebe!!

Tablety uvolňují plyn fosforovodík, nervový a dýchací jed, smrtelně jedovatý
i pro člověka. Prodej, distribuce a nákup je vázán na povolení státních úřadů.
Použití je povinné hlásit na obecní úřad a na hygienickou stanici.
Neoprávněné použití je trestné. :x: