Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za MOSFET 3310GH

Zdravím, na základní desce (Gigabyte GA-MA69-S3H) v PC se mi spálil MOSFET 3310GH nějakým zkratem (poprvé pouze boule na fotce, fungoval dál, podruhé už se nerozjel), který měl něco společného s CPU_FANem. Jelikož teď konektor CPU_FAN nefunguje, tak mě jako první napadlo vyměnit tenhle MOSFET.

Jediný obchod kde jsem tenhle MOSFET našel bylo TME, kde bych za 5 blbých MOSFETů platil nehorázné poštovné. Tak mě zajímá, jaká je místo něj dostupnější alternativa.

Za další bych se chtěl zeptat jestli to půjde nějak rozumně odpájet s normální pájecí stanicí (asi bych si v budoucnu koupím ERS-50 od Sagatu) nebo si mám půjčit třeba horkovzdušnou pistoli? Máte na to nějaký trik?

P.S. Ano, můj PWM regulátor v tom taky hraje jistou roli :-D

[http://kutilska.poradna.net/file/view/2529-2014-01-26-13-06-49-jpg]

nějaký p-channel mosfet, já to většinou bagruju ze starých desek
mikropájkou nejdřív jednu nožičku po druhé zvednout, potom ohřát desku zespodu horkým vzduchem (tak 100°, ne víc) a zezhora odpájet futrál
otázka je co ještě při odchodu do křemíkového nebe vzal sebou