Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulátor led pásku

Dobrý den, před pár dni jsem tu psal o radu s výběrem led pásku, rady pomohly vše jsem nakoupil a dnes to dorazilo led pásek o delce 1m http://www.tipa.eu/cz/led-pasek-5050-60led-m-ip20- 144w-m-bila-tepla1ks5cm/d-122915/ dále trafo 20W, lištu na chlazení nějaké kabely no a pak jsme chtěl regulovat jas toho led pásu když chci jen trochu světla a koupil jsem tohle RGB kontroler http://www.tipa.eu/exec/search.aspx?exps=kontroler &SearchType=Fulltext i ten pásek vedle, bylo mi jasné že nepujdou měnit barvy, ale doufal jsem že pujde aspon upravovat jas a vypínat to přes ovladač, ale chyba vše zapojím strčím do sítě a led pásek jen svítí a na ovladač vůbec nereaguje, nevím kde je chyba a hlavně zda to jak jsem si mysle že to aspon bude fungovat je správně nebo je to totální kravina, tak bych ten kontroler vrátil a chtěly bych pomoct s potenciometrem kterým bych upravoval jas moc děkuji za pomoc

PWM tiez neni bohvieco ptz by blikal (NEBEZPECNE - mixer si budes myslet ze stoji a strcis tam prst apod :), to uz radsej ten odpor a srat na stratu energie :) Skutocne dobry regulator reguluje prud pulzne a riadene (switched mode supply), a hlavna suciastka okrem elektroniky riadenia je nejaka cievka (ptz fyzikalne prave cievka stabilizuje prud - prud cez cievku sa nemeni skokovo pri skokovych zmenach napatia (spinanim)). P.S. take nieco ale necakat za 60Kcs.

PWM regulátor by blikal... 50Hz odpovídá 3000 otáček. Regulátor poběží
na 800 - 1000Hz, možná i více, možná opticky zastaví zubní vrtačku.
Co brání za PWM vřadit malou tlumivku, nebo kondenzátor? A je po blikání.
Ze spínaného zdroje, v podstatě také leze obdélník.