Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Regulátor tlaku vody

Dobrý den,
dnes prosím o radu k regulátoru tlaku na přívodu vody do baráku. Ragulátor je hned za vodoměrem.
Máme nízký tlak vody, tak jsem zkoušel otáčet regulačním šroubem (na fotkách nahoře), ale tlak na budíku se vůbec neměnil. Otáčel jsem teda jen o půl otáčky (na jednu stranu, pak jsem vrátil do původní pozice a pak i na druhou stranu) a v regulátoru nějak praskalo, jak kdyby něco přeskakovalo přes pružinku. Takže jsme se bál otáčet víc, abych to nějak nepo.....
Rozhodl jsem se, že koupím nový regulátor a chtěl bych se zeptat, zda má někdo k regulátoru na fotkách nějaký technický list, co se týče rozměrů. Chci koupit rozměrově stejný, abych starý mohl vyšroubovat a nový bez úprav našroubovat. K regulátoru totiž nemám žádné papíry.
Díky

Pokud jsou všechny ventily , které jsou za regulátorem zastaveny, tak při přestavování regulátoru se na manometru nic nemění. Aby se zjístilo , kolik tlaku v potrubí bude, je třeba pustit alespoň jeden ventil za regulátorem a sledovat na manometru změny při jeho nastavování. Nastavovat se musí za provozu t.j. musí být puštěná někde voda.