Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ohřívání bojleru - noční proud (mechanické spínací hodiny)

Zdravím, na chalupě máme mechanické spínací hodiny - dříve byl prý noční proud v pevně daných časových úsecích a tak se hodiny podle toho nastavily a fungovalo to.

Jak to je dnes, když elektrárny zapínají noční proud přes HDO v různých časech? Ty spínací hodiny tím pádem už asi ztratily význam - je tam nastaven pořád stejný čas už já nevím kolik let :-) a bojler se nám tím pádem asi ohřívá v době, kdy není levný proud?

Díky za odpovědi, to jsem potřeboval slyšet.

Jen ještě jedna věc. Elektroměr je 3-fázový dvousazbový. Pokud sepnou ty mechanické spínací hodiny stykač a bojler se tudíž začne ohřívat, běží určitě nízký tarif/noční proud? Momentálně nejsem na chalupě, tak to nemůžu ověřit... Podle uživatele Martas38 se časy nízkých tarifů mění a ty hodiny jsou nastavené na určitý čas, který se nemění. Je to tedy výhoda, že u těchto hodin je nízký tarif vždy ve stejnou dobu nebo je možné, že sepnou stykač a ten bojler a nízký tarif nebude?

hodiny přepínají sazdu na elektroměru a k tomu zapnou ještě blokovaný spotřebič, tedy bojler. Takže v době kdy vám přepnou sazbu elektroměru jede vše na chatě na počitadlo nízkého tarifu, bez ohledu na to, jestli momentálně dodavatel nějaký HDO kod vyslal, Jste na tom nezávislý! (Nízký tarif dodavatel zappíná proto,aby nemusel odstavovat energetické zdroje, když je přebytel energie. Proto vymysleli toHDO).

Fotka elektroměru, případně i spínacích hodin (máte na desce elektroměru stykač co zapne bojler při "nočním" proudu?) by leccos napověděla.