Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatepleni stare rovne strechy

Dobry den resim dilema jak zateplit strechu na pude mam prostor od 60cm do 1,5m chci zateplit vatou problem je v tom ze vsude ctu o parozabranach tak nevim jak na to skladba strechy je takova od spodu mam rakos z omitkou,desky,lepenkana na lepenku chci dat vatu strecha je deskova konstrukce z vazniky z desek jako kritinu mam folii fatrafol v kazdem poli mam odvetravaci kominky nahore a dole mam strach co udela zatepleni se strechou aby mi ta izolace nenasala paru a nezhnila strecha.Predem vsem dekuji za odpoved.
Upravena velikost písmen. (karel)

misto tramu je konstrukce z desek takova vazba a a ze spoda jsou stropy a z vrchu desky na kterych je kritina mezi nima nad stropem je nabita a pres sebe prekladana lepenka je to stavene kolem roku 85 a vte dobe parozabrany asi neexistovali tak nevim jak to zateplovali kdyz tak poslu obrazek jak to vypada nakreslim ho

snizit stropy nemuzu tet sem procital diskuse a docet sem se kdyz se to dava mezi tramy ja tramy nemam mam desky tak veskera para projde skrz vatu a pmela by se odvetrat kominky na pude bych chtel tu vatu jen rozlozit nic vic nevim jak tady dostat obrazek mam tu strechu nakreslenou

Skrz vatu projde jen když v ní nezkondenzuje, to pak musí mít koncová vrstva vaty přes 14° a nad ní nesmí být chladněji, jinak se to srazí tam. Ano, současný strop je parobrzda, ale jak moc?
Zkuste dát izolaci na část plochy a sledovat vlhkost ve vatě, nevím jak složitý máte vstup, ale praktická zkouška asi jednodušší než dohady.