Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba řezačky polystyrenu

Nemusí být dlouhý drát, stačit by měl cca 15-20cm. Nejširší být taky nemusí, tak 0,5mm.
Procházel jsem nějaké články a diskuze na toto téma, většina z roku 2006 a podobné.

Dá se, v dnešní době, sestavit jednoduchá a hlavně levná řezačka polystyrenu?
Hlavně kde sehnat ten odporový drát, a zdroj, nechci za něj utrácet, alespoň ne hodně.
Takže buďto levný sehnatelný zdroj, nebo by šlo například použít ze starého počítače?

Buď koupit řezný nůž, (https://www.expondo.cz/pro-bauteam-cepel-na-rezacku-polystyrenu-rovna-25-cm-10210014?_gl=1*j74hlm*_up*mq..&gclid=EAIaIQobChMIl4-Hw_bm-gIVjdB3Ch2e1AAWEAQYAiABEgLKa_D_BwE což je dost drahý), nebo vrobit z nějakého tvrdšího plechu, nebo nerezu.
Potom zdroj, což by bylo potřeba podle odporu použitého materiálu a délky nože.
Pokud by byl znám odpor, dalo by se potřebné hodnoty vypočítat, ale skoro lepší je odhad a pak pokusně. Nutno počítat s tím, že proud bude dost velký a podle provedení nože.
Napětí odhaduji na několik málo voltů. Potřebný výkon, u profi výrobků udávají cca 250W. z toho by se dalo vycházet.
Je ale potřeba regulace, teplota nože musí být optimální. Pro pokusy bych zvolil třeba napájení z autobaterie a jako regulaci nějaký výkonnější PWM regulátor z Číny. Ale musel by být na možná desítky A.
Ale je to jen náhled nikdy jsem to nedělal.