Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň za kuchyňskou linkou

Mám 2 roky starou kuchyňskou linku. Linka je postavena u severní stěny. Postor pod kuchyňskou linkou je rozdělen myčkou (je až na zem). V pravé části je sporák a skříňka 40cm. Zjistil jsem že pod sporákem a skříňkou vzniká plísen. Po vaření je zed orosená.
Nemáte někdo zkušenosti co s tím?

Jelikož se nám to stalo také, vyřešili jsme to k plné spokojenosti natažením trubek z vedlejšího pokoje za linku - smyčka z mědi těsně nad zemí. Plísně jsme se zbavili normálně Savem proti plísni (smrdí, ale pomohlo) a od té doby co se za linkou topí, nikde po plísni už ani stopa. Linku nám montovali 2004 a od 2005 to máme s topením pomocí té smyčky. Sice jsme tam pak chtěli dodělat ještě termoventil, ale potom už se nám nechtělo zase celou linku odtahovat a znovu to předělávat. Takže to asi až někdy s novou linkou :-)

Řešíme stejný problém a po pročtení mnoha diskusí a rad se chystáme také natáhnout trubky topení, tak doufám, že to pomůže. Našla jsem také produkt Heisse Rohre, ale řekla bych, že trubky od topení budou levnější variantou. Děkuji všem za příspěvky, pomohlo mi to při rozhodování.