Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr sprchové hlavice

Dobrý den,

mám takový problém: když se sprchuju a mám pořád nastavenou na pákovce teplou vodu, teče mi chvílí horká a pak chvíli studená, a takhle se to pořád střídá.

Plynový kotel mám 2 roky starý a když jsem tohle diskutoval s plynařem, který mi chodí na pravidelné prohlídky, tak mi říkal, že problém bude ve sprchové hlavici (asi protéká více vody než kotel stačí ohřívat).

Kotel je v pořádku (pravidelně kontrolován), v kuchyni při mytí nádobí se voda takto nestřídá (horká - studená).

Trubky na vodu jsou taky měněny nově (vše v plastu).

Od plynového kotle do vzdálenosti sprchového koutu je vzdálenost trubek cca 4 metry.

Sprchovou hlavici mám jednu tu z těch levných, co koupíte v bau domě cca za 100 kč.

Chtěl bych poradit některou, která by mě mohla mého problému zbavit, ale nechci zkoušet koupit např. některou za 500 a aby problém přetrval.

Jestli měl někdo stejný problém prosím poraďte.

Předem děkuji!!!

Dobrý večer,těch 46 stupňů bude málo,proto jsou výkyvy,potřebujete vodu teplejší,aby hořák běžel na vyšší výkon stále a vy tu teplejší doladíte studenou na určitou teplotu ,která by měla být stálá.Vám totiž takto hořák nabíhá na maximum,ale hned na základě nastavení termostatu sjíždí na minimum,proto to takto kolísá,jako malý kluk jsem se podobně opařil,ale karmou,neznal jsem její seřízení a posunul tu přidávací páku.
Nemám tento ohřev,ale má podobný kotel dcera ,je na chodbě,tak vídám displej a má nastaveno okolo 57 stupňů celsia.Zkuste,nic tím nemůžete pokazit,budeme chytřejší.:-)