Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lidi nepleťte si dozický zámek s obyčejným

Obyčejný zámek je třeba u pokojových dveří a jde otevřít zahnutým hřebíkem,to je lidově řečeno hajzlklíč.Tento klíč nemá žádné zoubky má jen různý profil.Dozický zámek má klíč se zoubky a ty nadzvedávají stavítka v zámku ,aby klíčem šlo otočit a tím obyč.šperhákem to prostě nejde.

To já si je nechávám na chov. Mám na ně takové klícky, udělal jsem jim tam všelijaké žebříčky a kolečka a oni na tom dovádějí. Roztomilé je to. A zpívají taky. Ale sami nechtějí. To musíte vzít klacík, udělat mu nožem špičku, a když pak toho trpaslíka tím klacíkem pícháte, tak on vám krásně zpívá.

Jmelí je sice krásná věc, ale jsou důležitější věci...

Já jsem také míval zlaté vlasy. Takže vím, co to je, když o ně člověk přijde. Mně je vyrvala matka. Kdo přišel, tomu dala. Teď už žádné nemám, a je pokoj. Dobrovolně vám ho nedá. S tím nepočítejte. Já ho znám. Já s ním hovořil.Tady všude seděl.Musíte mu ho vzít. Bez něj bude slabý jako malé dítě.

P.S
Jestli se dostanem až na Blaník,
tak si beru,
Fleka Smila z Nohavic.