Ještě bych je neměnil, podle toho kolik jste napsal že máte článků u každého radiátoru, počítejte s investicí 2 až 4 tisíce za radiátor, při koupi nových.
Máte klasické (etážové) topení čili rozvod horem stažený k radiátorům.
Je to jednoduché, odvzdušnění musí být vždy v nejvyšším bodě a opravdu radiátor to ve vašem případě není.
Ty radiátory jsou prostě zanesené bahnem už to je tady zmiňováno, je v pořádku že jste si rozhýbal ventily a teď to chce ty radiátory prostě propláchnout, je na to sice blbé počasí (zima) ale na zkoušku bych udělal alespoň jeden čili ten u kterého nebude problém s demontáží.
Sám uvidíte že budete spokojený a ušetříte hodně peněz za nové radiátory ty staré jestli neprosakují mezi spoji ( i to se dá spravit novým těsněním) vám budou sloužit ještě dlouho.
Čili odpojit radiátor po vypuštění vody od potrubí nahoře převlečná matice na ventilu dole holandské šroubení, radiátor trochu pošoupnout bokem kvůli místu, napojit hadici s vodou a propláchnout jak přívod a pak i přes zpátečku samozřejmě jsou k tomu potřeba 2 hadice jedna s tlak. vodu a druhá na odvod.
Sice by bylo nejlepší radiátor odnést ven a tam provádět proplach při tom se dá onen radiátor rovnou znovu přetřít a vyspravit i třeba stěnu za ním, dělám to i tak že trubky zašpuntuju a napustím topení a můžu si z radiátorem pohrát a může se tím pádem v baráku topit.
Rovnou si můžete pořádně rozhýbat vyčistit ventil, pa už stačí dát radiátor zpět dát nové těsnění a vyzkoušet jestli topí celý, no a nakonec takto udělat všechny, záleží na vás kdy se do toho pustíte jestli až po skončení topné sezóny, nebo hned .
Takhle už sem lidem ušetřil dost peněz za nové radiátory, opravdu to funguje prostě se vypláchnou usazeniny (kal) v tělese radiátoru.
Koukám že sem se nějak rozepsal tak doufám že sem to nepsal zbytečně.