Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínač bez plastového krytu

Zdravím,

nastěhoval jsem se do nájmu a chtěl bych se zeptat, zda není nebezpečné mít v domácnosti takto odkryté vodivé části ( 066485af7c )?

Pokud ano, můžete sem někdo hodit směrnici, kde by to bylo nějak vymezené?

Děkuji,

S.

V rozporu s ČSN 33 2000-1 to určitě není a naopak - lze to takto provozovat, protože plastový rámeček, kryjící kovovou upevňovací základnu přístroje, je pouze ozdobná záležitost a "šťastný" majitel si jej pořídí podle svého, osadí a případně demontuje a vymní podle jiné malby sám a bez nástroje. Udává to takto výrobce -EU- , takže to je pro toto použití řádně "homologizováno" a doloženo "Prohlášením o shodě". Ale ano, souhlasím, je to k zblití už tím, jak blbě se s tím dělá. Zlatý TANGO :.(

Jestli ten vypínač je určen pro provoz i bez rámečku tak ano. To že jde rámeček vyměnit bez použití nástroje nic moc neznamená, stejně jako u svítidla s odnímatelným krytem, jestli je svítidlo bez krytu nekompletní, nesmí být bezpečně používáno.