Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mohu zjistit odběr určitého spotřebiče?

Ahoj, můžu nějak zjistit odběr spotřebiče? Nejlépe nějakým "udělátkem" mezi zásuvkou a vidlicí spotřebiče. Mám už celkem starou ledničku, pořád zamrzává, a potřebuju zjistit jestli se mi vyplatí koupit novou. Nevím kolik ta moje žere. Jen podotknu že za to "udělátko" nehodlám vypláznout půl výplaty.

Osobně bych zapojil multimetr mezi zásuvku a lednici,nastavil ampery, a podle zjištění kolik protéká proudu v A podle ohmova zákona vypočítám příkon a násobím intervalem doby sepnutí krát 24 a mám denní spotřebu ve W.nebo KW.Na co měřák od Čezu?