Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mohu zjistit odběr určitého spotřebiče?

Ahoj, můžu nějak zjistit odběr spotřebiče? Nejlépe nějakým "udělátkem" mezi zásuvkou a vidlicí spotřebiče. Mám už celkem starou ledničku, pořád zamrzává, a potřebuju zjistit jestli se mi vyplatí koupit novou. Nevím kolik ta moje žere. Jen podotknu že za to "udělátko" nehodlám vypláznout půl výplaty.

loading...

Já se taky snažím poradit tchánovi, když se začne rozčilovat nad nedoplatkama za elektřinu, že netěsnící lednička en.třídy G-- firmy BEKO beží neustále a zbytečně a měl by si koupit novější, úspornější.Ta je ovšem dražší než běžné a bohužel na to on kouká.A nejvíc se bavím tím, jak se trozčiluje že někdo nechal na hajzlíku rozsvícenou 9W úspornou zářivku a mezitím 20 hodin denně běží puštěná TV plasma s příkonem 250 W a výš.
Stačí číst ty tak trochu zavádějící údaje o příkonu spotřebiče za rok.Je rozdím mezi lednicí A a A+++.Dobře, počáteční investice je vyšší, ale určitě se vrátí.To samé třeba výběr myčky.Já mám Whirlpool se spotřebou vody 8 litrů a tchán 17.Pokud se myje skoro jednou denně (rád vařím a s tím jde samozřejmě i hromada špinavého nádobí, jeden cyklus rozdíl 11 litrů kráte cca 300 mytí za rok......

Dobrá myčka společně s dobře zvolenými tabletami či gelem (a nemusí to být jeden z nejdražších) umí překvapit.
Dnes jsou myčky na docela solidní úrovni, není se čeho obávat.Záleží ovšem na kvalitě výrobce.Zrovna jeden známý si koupil BEKO, ani netuším co to je za výrobce, snad nějaký turek.Tak to je první myčka na světě co nemyje.A do toho na nádobí padá nahoře se vytlačujicí izolační pucvol.Prostě nádhera .No nekupte to, když je to tak levné
Dost záleží na variabilitě košíků na nádobí (sklopení těch trnů na talíře) , možnost změny výšky koše kvůli velikosti nádobí atd.
Já jsem zvolil Whirlpool, dva koše na nádobí a talíře, třetí šuplík na příbory.Dále s možností parních trysek (ty dokážou umejt nemožné) a zároveň s malou spotřebou vody.Ta je zajištěna systémem kontroly čistoty vody, kdy snímač kontroluje kvalitu vody a pokud se ještě dá použít, nevypouští ji hned po umytí, ale třeba až další den, pokud se nemyje, aby nesmrděla.
Jako jeden z nejlepších výrobců bych považoval BOSH, pak Whirlpool a Siemens.

:-) Mycku jsme meli doma uz pred 20 lety a normalne myla. a ta co mame ted (stara 10 let) myje taky. Mame AEG a rodice tehdy meli myslim Elektrolux ci co, to si uz nepamatuju. Nicmene mycky proste nadobi mejou, jen se tam musi davat spravne prasek a lestidlo a sul, tak jak se to pise v navodu. Kdyz pouzijes nejakej noname prasek co prodava na vahu nejakej tonda za stodolou, tak to fungovat nemusi, ale v mycce bych pak problem nehledal. ;-) kdyz koupis mycku nejaky civilizoavny znacky a das do ni chemii taky nejaky normalni znacky, tak bud v klidu. Hlavu vzhuru, mycka nadobi je stara snad 50 let, to uz se nejaka ta muska vychytala ;-)

Zmeranie zadarmo (a presnejsie jak meranie nejakymi lacnymi srackami): ked pojdete z bytu vsetci prec na par hodin tak vytiahni zelektriky vsetky standby veci, budiky, nabijacky, apod, nechal len chladnicku, pozri si elektromer (zaznac si), ked sa o X hodin vratite pozri si elektromer.

Tak jsem si došel do Čezu a půjčil si ten elektroměr. Jen při jeho nastavování mám problém, chce to znát podle poslední faktury cenu za 1kWh, jenže tyhle faktury...., v tom se vyznat nedá. Cena za kWh tam určitě není.

Možná by se dala spočítat takto?
Cena za období leden 2012 - leden 2013 je 18.920,- Kč.
Spotřeba 3,55100 MWh.

3551 kWh = 18.920 Kč
1 kwh = (18,920 / 3551) = 5,3 Kč.

Počítám správně?

Vždyť píše, až to budete vracet. Takže tam s tím nemusíte extra. Teď tam nastavte těch 5kč, co píše MM, změřte tu spotřebu, opište si z toho kWh, co to ukáže, a pak se té hvězdy v ČEZu zeptejte na cenu 1 kWh - doma si to pak vynásobíte a víte, co stojí provoz toho kterého spotřebiče.

Osobně bych zapojil multimetr mezi zásuvku a lednici,nastavil ampery, a podle zjištění kolik protéká proudu v A podle ohmova zákona vypočítám příkon a násobím intervalem doby sepnutí krát 24 a mám denní spotřebu ve W.nebo KW.Na co měřák od Čezu?