Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přepsat

Zdárek.
Prosím o radu.
Synátor si koupil skůtra,ale nemá papíry,tak to chcem zase prodat.
V technyčáku je už napsanej na přepis.
Nemá to technickou,ani povinný,
Jak postupovat.
Musím to nejdřív zlegalizovat a přepsat na něj, nebo to může udělat nový majitel?
Díkes za radu.

Fíďo, je třeba rozdělit skutek na dvě části..
prodej a evidenci
Prodat může bez problému, páč se prodává dle občanského zákoníku..

Evidence vozidel neřeší vlastnocké vztahy..
Kde je techničák?
Zlegalizovat to může klidně nový vlastník. Vy to do depozita nedostanete. Bez techničáku neuděláte na evidenci vozidel ani čárku.
Pojištění vozidla se musí platit, když je vozidlo provozováno. Viz zákon 168/1999, §1, ods.2.

Závěr, klidně to prodejte, kupní smlouvu pěčlivě uschovejte. (ať na ní máte ř.č. jméno, narození, bydliště, datum....)