Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dezinfekce sklepa

Zdravím, po povodni mám neustále velmi vlhký sklep. Do určité míry byl vlhký vždy, ale jen tak, že se tam dalo bezpečně skladovat zelenina atd. Teď ho potřebuji dát do kupy než budou vánoce. Prý se to má vyvápnit, nevíte někdo jak se to dělá? On se postupně vysušuje, ale potřeboval bych to nějak urychlit a hlavně vydezinfikovat. Děkuji všem za přínosné rady.

Předmět Autor Datum
Prý se to má vyvápnit, Řekl bych, že se to má vybílit vápnem. Při tomhle počasí vápno nebude schno…
čumil_old 14.11.2013 20:23
čumil_old
Asi jsem to prošvihl, ale bohužel má den jen 24 hodin :-( Tím vápnem. Je řešení ho rozmíchat ve vodě…
bunny 14.11.2013 20:44
bunny
Dělá se to vyhašeným vápnem, nikoliv hydrátem. Naředit vodou. Konzistence mnohem řidší než primalexy…
čumil_old 14.11.2013 21:14
čumil_old
Každoročně na podzim desinfikujeme stěny sklepa neředěným savem proti plísni, Je to neskutečný smrad…
albert 14.11.2013 20:59
albert
No, se savem mám zkušenost tu, že to vydrží cca měsíc. A to ho neředím. V tom sklepě jsem myslel něc…
bunny 14.11.2013 21:14
bunny
My na chate (v povodni co 3 roky) natirame vapenym naterem co se prodava uz rozmichanej - je to jako…
filuna 15.11.2013 10:06
filuna
Jeste jedna docela dobra zkusenost - letos kdyz prisla povoden tak blbe tesne pred prazdninama jsem…
filuna 15.11.2013 10:17
filuna
Taky se přikáním k vysoušeči, plíseň pak zmizí sama, akorát jestli se tam netopí a je tam teplota mé…
U krysy 15.11.2013 11:26
U krysy
vzdyt ty vysousece maji odmrazovani. ale i tak bych tam radsi nejaky to topeni dal, pac to ma samozr…
filuna 15.11.2013 12:57
filuna
Kondenzační vysoušeče se zastaví a pak se nefunkčností odmrazují, zkoušel si jak dlouho to trvá tak…
U krysy 15.11.2013 17:16
U krysy
DHA 10.
U krysy 15.11.2013 17:20
U krysy
nezkousel to je fakt. pri zimni povodni 2011 jsem ho jeste nemel a navic, v zime je mi to burt, otev…
filuna 15.11.2013 22:52
filuna
Zdravím, je to sklep, který má dva větrací otvory o průměru cca 30cm. Celkem to tam profukuje. I se… poslední
bunny 15.11.2013 23:46
bunny
sirne-knoty.php
mirekvy 14.11.2013 21:30
mirekvy

Prý se to má vyvápnit,

Řekl bych, že se to má vybílit vápnem.
Při tomhle počasí vápno nebude schnout.
Odvážlivci pálili ve sklepě sirné knoty potažmo svíce. Pak se musí důkladně a dlouho větrat.
Možná jsi tak o měsíc prošvihl správný čas.

Dělá se to vyhašeným vápnem, nikoliv hydrátem.
Naředit vodou. Konzistence mnohem řidší než primalexy a spol.
Štětkou, nebo stříkáním pumpovacím stříkadlem na stromky, pro tento účel přecedit přes jemné sítko nebo hadr.
Pistolí nevím zda by to šlo a jestli by to přežila.
Pozor na oči, je to přece jen louh.

My na chate (v povodni co 3 roky) natirame vapenym naterem co se prodava uz rozmichanej - je to jako jakakoliv jina barva uz namichany v plastovym kbeliku (K9QAXs)

a co se tyce plisni, tak ja osobne (a ze uz jsem se neco naexperimentoval) mam zatim nejlepsi zkusenost s pripravkem JUBOCID. Namicha se to do barvy a plisen se nam tom pak uz nedela. Pokud tam uz plisen mas, tak existuje jeste od stejnyho vyrobce ALGICID a tim se to nejdiv zabije. Pak bych to natrel tim vapennym naterem s JUBOCIDEM. Urcite existujou i jiny podobny vyrobky, ja ale mam otestovany tyhle.
A co omitka, tu tam mas porad tu stejnou po povodni? Teda, ja ji taky kazdy 3 roky neoobouchavam, tahle povodnova hysterie, kdy si clovek rozebere celej barak kvuli trosce vody z reky je mi cizi, ale pokud to chces rychle vysusit, tak by to asi stalo za to. Obouchat, vrazit tam vysousec nebo dva a susit a susit. Pak sanacni omitku a pak bud nejakym specialnim naterem na sanacni omitku a nebo tim vapnem, ale do toho bych jeste narval tyhle protiplisnovy vodicky.
Savem bych to nedelal.

Jeste jedna docela dobra zkusenost - letos kdyz prisla povoden tak blbe tesne pred prazdninama jsem to tam musel zprovoznit co nejdriv a tak jsem nakonec koupil vysousec, ale protoze tam nemuzu byt kazdy den, hledal jsem nejake kontinualni reseni a nakone cnasel a kupodivu funguje - ma to jak odtok hadickou (coz je ve sklepe na nic) tak taky pumpu a to je to, co bys asi ty potreboval. Je to DeLonghi DH300P, treba to nekde i pujcujou. Ja to koupil, pac to zcela urcite jeste mnohokrat vyuziju. Kdyz se nadoba naplni, tak se pusti pumpa a hadici to vycerpa a jede to porad dal. Na vysouseni (vysousecem) je hlavne dulezity, aby ten prostor byl uplne uzavrenej, cili cim min tam lezes tim lip. Za mesic uz jsme tam bydleli...

vzdyt ty vysousece maji odmrazovani. ale i tak bych tam radsi nejaky to topeni dal, pac to ma samozrejme uplne jinou ucinnost (samozrejme vyssi) kdyz je teplo nez kdyz je zima. Kdyz to tam budem zavreny, tak je to vytopeny hned ne?
Nicmene, ze by plisen zmizela sama kdyz se to vysusi, tak to bych teda tak jiste netvrdil... Ja bych na to radsi vzal tu chemii. A kdo se boji chemie, muze vyzkouset chytrou houbu (www.biorepel.cz), ta mi taky fungovala, jenze vic docasne rekl bych.

Co je to zac, ten DH 10? Hledam, nasel jsem par co maji v nazvu DH 10 ale vsechny jsou kondenzacni..

Kondenzační vysoušeče se zastaví a pak se nefunkčností odmrazují, zkoušel si jak dlouho to trvá tak při cca 5 stC? To jsou dny..., pak to běží dvě hodiny a celý proces se obnovuje.
Houby a plísně k životu potřebují vodu (vlhko) jinak nerostou a nemnoží se. Teplo a vlhko že vyživuje nad míru.

nezkousel to je fakt. pri zimni povodni 2011 jsem ho jeste nemel a navic, v zime je mi to burt, otevru okna a jedu domu na gaucik - do jara to nejak vyschne samo, mraz je v tomhle nejlepsi deda ;-) v cervnu to bezelo nepretrzite snad mesic.
my ale prece netusime jaky teplo tam tazatel ma, to tu muzeme spekulovat naveky, jestli je to v rodinnym dome, coz predpokladam, tak tam nebude 5 ale treba 15... mozna. co ja vim.
s temi podminkami pro plisne sice souhlasim, ale protoze se (podle mne) neda ani za pouziti vysousecu predpokladat nejake uplne vysuseni toho sklepa na hodnotu vlhkosti pro plisne uz natolik nepriznovou, aby posli sami od sebe, tak muj pristup by byl co nejrychleji to zabit. Proste cely arzenal na ne, znicit je a jeste jim udelat nepriznivy podminky pro pripadny dalsi oziveni. ale kazdej at si to dela jak je mu libo samozrejme.
Ten vysousec jsem nasel, to vypada dobre, ani jsem netusil, ze neco takoveho existuje, akorat jsem nejak nepochopil uplne co ze se s tim pak musi udelat.
"Mezi hlavní výhody adsorpčních odvlhčovačů patří vydatné sušení, vysoká výkonnost i při nízkých teplotách a nízké úrovní relativní vlhkosti, vysoká kapacita, jednoduchá konstrukce a vysoká provozní spolehlivost.

Tato metoda je použitelná ve velkém rozsahu teplot. Nevýhodou této metody je omezená životnost absorpčního materiálu a spotřeba energie na ohřívání vzduchu na regeneraci, protože regenerace si vyžaduje dodávku čerstvého vzduchu, který přidává vlhkost do místnosti." (http://www.odvlhcovace-master.cz/adsorpcni-odvlhco vace/)
To to jako po kazdych 9 litrech, co to ma schopnost vysusit, musi clovek nekam odnest a prohnat teplym vzduchem aby se vysusil vysousec? No prece si nepusti ten vlhky vzduch zpratky ne? No ja nevim, ale to by se me treba nehodilo, ja potrebuju, aby to bezelo samo treba nekolik dni a vysouseci kapacita 9 litru za den neni pro "povodnare" teda taky boh vie co... Ale zasejc se to da pouzit za studena. No kazdy ma neco.

Zdravím, je to sklep, který má dva větrací otvory o průměru cca 30cm. Celkem to tam profukuje. I se to postupně vysouší. Ten studený vzduch z venku je příznivá věc. Šlo mi o dezinfekci těch stěn. Vysoušeč je strašně drahý a vodu tu máme po druhý za padesát let, takže ho kupovat nechci. Jinak teplota závisí na teplotě venku. Momentálně je tam tak 10 stupňů.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru