Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou rychlost oběhového čerpadla

Dobrý den
Máme rodinný domek 90 metrů čtverečních
6 radiátorů s výkonem cca 10 kilowat
kotel opop 418 H výkon max 18 kilowat vedení je alpex 16mm
čwrpadlo willo 15-40 ke do oběhu je napojen trojcestný regulátor kuli zpáteční vodě která je 60 stupňů celí systém rozděluje rozdělovač topení co okruh to radiátor
teď problém když mám čerpadlo na první stupeň a roztápím kotel rychle dostanu teplotu na 80 stupňů ale topení je teplé tak ze třetiny po té musím kotel stáhnout
abych jej nepřetopil
když mám čerpadlo na druhý stupeň vše je ok ale když mám domek vytopen a čerpadlo nechám na druhý stupeň zdá se mi že i když dvířka mám nastaveny aby kotel držel 70 stupňů zdá se mi ,že mám větší spotřebu paliva než když po roztopení dám čerpadlo na polohu 1
je to možné ?

Všem děkuji nechám to tak ja bylo původně a šlo to v pohodě
Od kotle redukce na 3/4 do rozdělovače topení co okruh to radiátor dál to je vedeno al pex 16
čerpadlo spíná na 50 stupních vratná větev nastavena na 60 stupňů třícestným regulátorem půl hodiny topím do komína dole dvířka otevřená na 90 stupňů po půl hodině mám kotel a topení teplé na 80 stupňů (kotel a vrch topení spodek má cca 60)
po té dvířka otevřu na 70 stupňů naložím kotel dřevem zavřu klapku do komína a mám doma krásně teplo až do rána čerpadlo na druhý stupeň to jsem zapoměl .
Rodiče dříve měli taky samospád nebo jak se tomu říkalo termostat od boyleru napojen na čerpadlo který jim ho spouštěl, taky neřešili nějakou vratnou vodu ale dřív bylo i jiné palivo třeba dnes uhlí hnus to ani nekupuji jedině dřevo ale musí být alespoň 3 roky proschlé a nemám problém .

Ještě dotaz při topení jaká má být teplota spalin v komíně když mám oběhové čerpadlo v poloze 2 tak komín má tak 50 stupňů když dám polohu 1 komín má 110 ale pomaleji se ohřívá topení