Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem parozabrana podkrovi

Dobry den,prosim o radu.Mohu pouzit parofolii viz odkaz nize v podkrovi s koupelnou a loznici?Bude to dostatecna gramaz a kvalita?Mezeru reflexni nemam.Mam podlepovat nejakou paskou prostupy po vrutech v Sdk?Posledni dotaz.Doporucite mi nejakou kvalitni pasku a tmel za rozumny penize na spojeni parofolie/??
Dekuji za reakce Michal

http://stavebniny.baushop.cz/folie-parozabrany/gut ta-guttafol-db-blau-40m2-bal

Gramáž je OK, ale šířka 4 metry, to si nedovedu představit kvalitní práci s tak velkou plachtou. Pak se mi nelíbí i to, že nemá armování. Zatažením může dojít k protahu a zeslabení.
Závěr, nevím, neznám, asi bych do toho nešel.
Nešetřil bych na tomto a šel bych do Jutafol Al 150.

pane Milane, bylo mi doporučeno jako laikovi postupovat při montáži parozábrany a profilů na sdk na šikminách střechy takto: izolace mezi krovy 16cm, křížem na krovy dvě latě na sobě 5cm abych dostal prostor na dalších 10cm vaty pod krovy, na to nasponkovat prozábranu, na ní přichytit akustický nebo přímý závěs a rošt na sdk. Prý je toto řešení s latěmi pro laika jednodušší, jaký je Váš názor na tento postup?
Lukas

Tuto folii také neznám, ale pracoval jsem se 4metrovou bez armovací mřížky od Dorkenu. Folie je to hodně pevná, roztržení nehrozí. Ale je těžká, v jednom bych také zvolil 1,5 m. Slepení - od značkových výrobců jejich lepící pásky drží, nejlevnější co znám je od Jutafolu SP1. Anebo hliníková ( ne pokovená) A kartušový tmel - musím konstatovat, čím byla tuba dražší, tím skutečně lépe lepí...

Parozábrana? Neříkalo se tomu dřív igelit? :-D Kdysy jsem jí natáhnul nad kuchyň a vzhledem k tomu že nad kuchyní byla půda tak jsem v zimě měl místo parozábrany vaky z vodou, prože voda se srážela nad igelitem :-D Pak jsem se radil s expertem a ten mi řekl že jsem použil parozábranu pro špatnou nadmořskou výšku.:-D

No jasně jak jinak, to je chyba zateplování snad všech paneláků kde v posl.patrech je mokro a náklady na topení jsou 2x větší než bez zateplení protože v létě běží kondenzační vysoušeče na proud a v zimě se topí a musí být otevřená okna. A foukání té celulózy do horních odvětrávacích prostorů paneláků s plochou střechou je to ještě horší. Mě by zajímalo jestli "experti" co se tímhle zabývají se šli někdy podívat na místo činu jak to vypadá po létech.