Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení stropu prosklené verandy

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu se zateplením střechy verandy. Je to stará prosklená veranda. Střechu tvoří konstrukce z kovových profilů, mezi něž je usazeno drátosklo.Nemusím psát, že v zimě to ohromě promrzá.Měl jsem představu,že bych jednoduše nalepil zespodu 100 polystyren,lepidlo,perlinku a štuk.Mám ale obavu,že jelikož to bude neprodyšné řešení,aby mi to nedělalo neplechu co se vlhkosti týče.Druhá varianta byla zateplit vatou,parozábrana a sádroš. Ale nevím,jestli by to bylo lepší. Je to starý barák a v zimě je veranda studená až běda! Díky za rady a hezký večer. F

tvoří konstrukce z kovových profilů, mezi něž je usazeno drátosklo.

Nikdo nic.
To je jak střecha na skleníku. Když by se tohle zbouralo a posadilo se tam něco, co se podobá malému krovu, tak by vzniklo místo na vatu a jiné zateplovánky. Je to prosklené i z boků, tak svrchu světlo jít nemusí. I když to utěsníš, tak horem přes pravděpodobně zakytované drátosklo se tam časem stejně dostane vlhko a bude to plesnivět, rezivět a snad i korodovat, že, šouďuži:-).

Ty tu verandu nějak vytápíš?. Pokud ne, tak ti stejně žádné zateplení nepomůže a bude tam zima. Pokud ano, tak vzhledem k tomu, že tam je to sklo, tak bych to na asi zimu řešil nějakým mobilním zateplením. Tzn. nějaké polystyrenové desky přidělat ke stropu a na jaře zase sundat. To sklo je ale na nic no. Mně ve skleníku po stěnách kolikrát stéká voda a budu to řešit asi podobně, i když tam mám makrolon, to je ale v podstatě stejný.

Teď to čtu, verandu nevytápím,ale přímo sousedí s kuchyní a do kuchyně se jinak jak přes verandu jít nedá,takže v zimě se moc do kuchyně nikomu nechce.Oni krbovky v kuchyni jsou schopný to celkem vytopit, ale únik tepla je určitě ohromný. Vyměnil jsem staré dřevěné jednoduché okna za plastové a zateplil předek verandy. Možnost, že bych vždycky zateplil jen přes zimu, mě vůbec nenapadla. Možná by to bylo řešení a zároven bych tím udělal radost ženě,která v létě tu prosvětlenou verandu miluje. Ale netuším jak, možná rošt ze střešních latí do kterého bych napasoval polystyren přes zimu,ale nevím.....