Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení stropu prosklené verandy

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu se zateplením střechy verandy. Je to stará prosklená veranda. Střechu tvoří konstrukce z kovových profilů, mezi něž je usazeno drátosklo.Nemusím psát, že v zimě to ohromě promrzá.Měl jsem představu,že bych jednoduše nalepil zespodu 100 polystyren,lepidlo,perlinku a štuk.Mám ale obavu,že jelikož to bude neprodyšné řešení,aby mi to nedělalo neplechu co se vlhkosti týče.Druhá varianta byla zateplit vatou,parozábrana a sádroš. Ale nevím,jestli by to bylo lepší. Je to starý barák a v zimě je veranda studená až běda! Díky za rady a hezký večer. F

tvoří konstrukce z kovových profilů, mezi něž je usazeno drátosklo.

Nikdo nic.
To je jak střecha na skleníku. Když by se tohle zbouralo a posadilo se tam něco, co se podobá malému krovu, tak by vzniklo místo na vatu a jiné zateplovánky. Je to prosklené i z boků, tak svrchu světlo jít nemusí. I když to utěsníš, tak horem přes pravděpodobně zakytované drátosklo se tam časem stejně dostane vlhko a bude to plesnivět, rezivět a snad i korodovat, že, šouďuži:-).

Ty tu verandu nějak vytápíš?. Pokud ne, tak ti stejně žádné zateplení nepomůže a bude tam zima. Pokud ano, tak vzhledem k tomu, že tam je to sklo, tak bych to na asi zimu řešil nějakým mobilním zateplením. Tzn. nějaké polystyrenové desky přidělat ke stropu a na jaře zase sundat. To sklo je ale na nic no. Mně ve skleníku po stěnách kolikrát stéká voda a budu to řešit asi podobně, i když tam mám makrolon, to je ale v podstatě stejný.

Teď to čtu, verandu nevytápím,ale přímo sousedí s kuchyní a do kuchyně se jinak jak přes verandu jít nedá,takže v zimě se moc do kuchyně nikomu nechce.Oni krbovky v kuchyni jsou schopný to celkem vytopit, ale únik tepla je určitě ohromný. Vyměnil jsem staré dřevěné jednoduché okna za plastové a zateplil předek verandy. Možnost, že bych vždycky zateplil jen přes zimu, mě vůbec nenapadla. Možná by to bylo řešení a zároven bych tím udělal radost ženě,která v létě tu prosvětlenou verandu miluje. Ale netuším jak, možná rošt ze střešních latí do kterého bych napasoval polystyren přes zimu,ale nevím.....

Díky za názory, měl jsem za to, že když už je to roky zakryté sklem,tak případné zaizolování zespod polystyrenem,bude stejně nepropustné jako to sklo. Tedy že vnitřní podmínky se co se prodyšnosti týká nezmění. Ale nejsem odborník ani trochu! Taky jsem uvažoval o tom,že bych to zateplil polystyrenem oboustraně, např. uvnitř 100 aa venku 50 polyš, aby bylo omezeno promrzání skla a kovové konstrukce. bourat to nechci,nemám prostředky na takový zásah. Pokud jde o to, o kolik můžu strop snížit,tak to bude max 25 cm. Takže tak,díky za radu f.