Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem silikon na předním skle

Ahoj. Nedopatřením se mi povedlo utřít přední sklo u auta hadrou, do které jsem předtím otíral zbytky silikonu na těsnění kolem oken. Nyní mám na okně mapy, které při dešti jsou velmi nepříjemné. Zkoušel jsem různé přípravky na bázi lihu a benzínu, ale nic. čím to dostat dolů?

loading...

Seškrábnout odlamovacím nožem. Pokud tam přesto zůstane zbytek, pak investovat do toho odstraňovače silikonu, o kterém píše Rce - odstraňoval jsem s tím silikon z kachliček a šlo to celkem v pohodě. Jen pozor, koupit skutečně DenBraven, ne imitace typu Soudal, apod.

Ale já tam nemám co oškrabovat.Za sucha není na tom skle nic poznat, dokonce ani na omak. Kdysi jsem kupoval auto v bazaru a ti inteligenti napsali parametry do rohu předního skla něčím podobným. I po šesti letech jsem si mohl za deště přečíst s čím jezdím :-)

Kdo tě nutí něco oškrabovat. Dej přípravek na hadr a vytírej místo vedle místa. Na vytírání dočista do čista se velmi hodí froté prostěradlo ze sekoše. Mimochodem perfektní na mytí auta a dalšího, pracuje jako švédská utěrka.Na sklo se ti silikon může dostat i z nějakého autovosku a kdysi dáávno na to byl u pum přípravek.
Zkus vzít cigaretu, roztrhnout ji a stírat tabákem. Kdysi to bylo zadara, dnes je to rada pro boháče.:-D

Na tento problém se za minulého režimu vyráběl přípravek Venedin.Speciálně na odstranění silikonu ze skel.V podstatě to byla plavená křída která se nanesla na kousek flanelu a úporně se potřísněné místo třelo.Celkem to bylo spolehlivé.Také zde je rada s cigaretovým popelem která není vůbec od věci.Možno zkusit.Ale možná se ten Venedin dodnes vyrábí.Vyráběla jej Spolana Neratovice.

Přesně tak . Tabák, ne popel. Je to rada z pionýrských dob automobilismu. kde se používaly silonky jako náhrada přetrženého klíňáku, nebo tažného lana, použití klíňáků místo sněhových řetězů, doutnavka vřazena mezi rozdělovač a svíčku jako stroboskop při seřizování ventilů, odtrh pomocí cigaretového papírku....:-D
Popel jsme používali místo zubní pasty za první světové u Piavy a na leštění mosazných knoflíků.