Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z bojleru voda nemá tlak

Zdravím,
rekonstruovali jsme koupelnu a člověk, které nám ji obkládal, aby se dostal za bojler, tak ho sundal, jenže cca po 4h po opětovném nasazení voda stále dobře neteče, napřed vylítne, ale pak okamžitě během pár sekund padne jenom do malého čůrku, jako by tam tlak v první chvíli byl, ale pak přestane, nevěděl by někdo, čím by to mohlo být? Děkuji, Andrea.

Jaký tam je pojišťovací ventil ?? vyfotit a hodit sem
Jestli tento
http://www.besoservis.cz/?i=421/pojistny-ventil-k- bojleru-te-1847-myjava
tak je přilepena zpětná klapka nebo ucpaná či popřípadě prasklá pružinka.
Takhle jak to popisujete se to přesně chová nejdříve to teče a pak se sníží tlak.
Samotný problémový kus je před tou bílou krytkou taková ta čepička kovová co je na těle pojišťováku, nebo ještě zkusit onen pojišťovák procvakat, čili protočit dokola, pozor de to dost těžko a odpustí to trochu vody a bordelu, nejlepší ho stejně bude vyměnit, ale je třeba napsat přesně nebo nafotit jak to máte vy.

Taky jsme nenašli řez, Jinak odšroubována byla jen taková ta matka zespodu, byla tam pružinka a měděný váleček a tam tudy jsme vypouštěli tu vodu, tak jestli třeba ta pružinka... Šipka ukazuje po toku vody.
Také se hrozně dlouho teď po nandání napouštěl, několik hodin, a také by to možná mohl být nápoj trubek, které se teď pájením napojovaly, třeba zeslabil přívod, to by bylo supr. Zkusíme něco udělat s tím pojišťovákem, to by bylo "menší zlo", a pak uvidíme, moc díky za rady.

Pojišťovák vyloučíte jednoduše tak že do něj nedáte onen váleček a pružinku jenom tam dáte ten špunt a zkusíte napustit vodu do bojleru pozor při napouštění nechte puštěnou teplou vodu na baterii aby měl kudy unikat tlak z bojleru.
Nevadí že se takto vybrakuje poj. ventil když ho nebudete mít zapnutý v elek.
při zahřívání se zvyšuje tlak a ventil sám odkapává čili snižuje přetlak.Samozřejmě pak zase složit vše dohromady neprovozovat takto trvale.
Vy vlastně jenom vytáhnete zpětnou klapu, tím že jste ventil tkz. procvakala jste si potvrdili že funguje, teď už zbývá jenom ten nový spoj , čili vycvaknout a udělat nový.
Stejně nechápu proč se muselo potrubí stříhat, každý bojler má mít na závitech které z něho čouhají rozebiratelný spoj tkz. holandské šroubení aspoň já to tak dělám pak už se dá DG přechod na plast.
Kdyby to takhle bylo napojené není problém povolit jenom šroubení a bojler sundat a nestalo by se to co vás potkalo nejspíše přehřátý spoj, a tím i snížený průřez potrubí.

Vy vlastně jenom vytáhnete zpětnou klapu,

Asi mi něco uniká.
Jaká furt zpětná klapka? Pojišťovací ventil je podle mého primitivního názoru "díra z bojleru přerušená dosedací ploškou, na kterou tlačí pružina". Když je v bojleru velký tlak, přizvedne pružinu a voda odchází.
Tak jaká zpětná?3-[
Zpětná přeci brání opačnému toku něčeho v potrubí.

Zpětná klapka je součástí pojistného ventilu který se montuje na přívodu studené vody.
citace: http://www.gas.cz/website/bojlery-otazky-k-provozu /
Jaká je funkce pojistného ventilu?

Pojistný ventil ohřívače má v sobě zabudovaný zpětný ventil (zpětnou klapku), který brání protlačení vody zpět do vodovodního řádu. Odkapávání vody během ohřevu bojleru je v pořádku a signalizuje správnou funkčnost pojistného ventilu. Při ohřevu vody dochází ke zvětšení jejího objemu přibližně o 1% z nahřívaného objemu. To znamená, pro objem 120 litrů by Vám mělo vytéci kolem 1,3 litrů vody. Množství odkapané vody může být různé, záleží na několika okolnostech (ohřívaný objem, rozdíl teplot vody před ohřevem a po ohřevu, tlak ve vodovodním řádu).

Čili když nastane problém se zpětnou klapkou praskne pružinka přilepí se samotná klapka tímto se sníží průtok vody, opravdu s e to může stát už jsem to několikrát opravoval.