Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektr. předřadník pro výbojku

Zdravím máte někdo zkušenosti s el. předřadníkama pro výbojky? Lze použít levné předřadníky co jsou na internetu např předřadníky pro zářivky. Je možné je použít i na výbojky? Rád bych zapojil tuto výbojku http://www.robimaus.cz/cs/uv-lampy/890-lampa-uvb-3 5w-hid-spot-solar-raptor-4260142864304.html ale nechce se mi kupovat jejich předřadník který stojí neuvěřitelně moc.

Pro metalhalogenidovou výbojku (obecně pro prakticky skoro všechny metalhalogenidy i sodíky)je nutný předřadník, který dává vysokonapěťové impulsy pro zapálení výboje. Buď je to klasická tlumivka s (obvykle) tyristorovým zapalovačem nebo elektronický (pro malé příkony výbojek asi jen ty eln.). Zářivkový předřadník tuto zapalovací schopnost nemá, nelze jej pro výbojky použít (platí i opačně).