Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení šroubu - Mrazící sprej ?

Zdravím, měním brzdné kotouče, ale narazil jsem na šrouby u třmenu všechny zarezlé tak že i větší silou jak velkou se nepodařilo šroub uvolnit. Klepal jsem, stříkal tam WD a pořád nic, našel jsem ale nějakej mrznoucí sprej kterým se zamrazí šroub na - 40C a potom to jde prý jednoduše povolit. Má s tímto sprejem někdo zkušenosti? Nerad bych aby mi zustala hlava šroubu v klíči to by byl průser.

Tak nakonec opravdu pomohla ta červená brzdovka a pořádně klepnout. Pak to šlo samo. Ale naskytl se jinej problém, pojístnej šroubek u brzdového disku se mi urval a zustal tam. Pokud se mi ho nepodaří vyšpárat je to velký problém? Má tam nějakou jinou ulohu než držet disk aby nepadal při každé výměně kol a nezapadal tam bordel?