Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení šroubu - Mrazící sprej ?

Zdravím, měním brzdné kotouče, ale narazil jsem na šrouby u třmenu všechny zarezlé tak že i větší silou jak velkou se nepodařilo šroub uvolnit. Klepal jsem, stříkal tam WD a pořád nic, našel jsem ale nějakej mrznoucí sprej kterým se zamrazí šroub na - 40C a potom to jde prý jednoduše povolit. Má s tímto sprejem někdo zkušenosti? Nerad bych aby mi zustala hlava šroubu v klíči to by byl průser.

Brzdovku ale použij ČERVENOU, ta má dobrou vzlínavost a dokáže se "vcucnout" dost hluboko. To klepání na hlavu šroubu taky dost pomůže. Nepoužívej příliš dlouhý klíč - bude to citlivější, ale jistě použij kvalitní klíč, ať nemáš ještě další problém - se strženou hlavou šroubu.

Jak píšou ostatní - červená brzdovka nebo petrolej. Ten sprej je k ničemu. Za prvé - nikdy neschladí šroub na -40°C, to je teplota, kterou to vydá, ale šroub se ochladí sotva tak na 0 možná -10°C, což je málo. A druhá věc - dostaneš se s tím jen k hlavě, než prochladne dřík až do závitu, tak se to ohřeje od těhlice a třmenu. Ten sprej je dobrej, když potřebuješ utáhnout lícovanej šroub nebo pro podobné drobnosti, k tomuhle je nanic. To bys musel mít tekutý dusík, aby se to ochladilo aspoň na -40, ale ten je zase dost nebezpečnej a nedá se regulovat. při jeho -180°C už může dojít k poškození materiálu třmenu i těhlice.

Tak dnes se mi podařilo sundat jen u zadních kol kde jsou imbusy, ale na předku ty matice co jsem doufal že půjdou lépe tak i když mám velkou račnu dlouhou páku tak s tím nehnu koupil jsem nějakej povolovač zarezlejch šroubů ale zda se že to nic nedělá. Zítra budu mít tu červenou brzdovku dnes jsem ji u sebe nemohl najít tak si zítra odleju od známého a pokusím se to povolit a pokud to nepůjde tak poslední řešení bude to že zapřu račnu o zem a auto budu pomalu spouštět ze zvedáku dolů.

Ahoj,vsaď na červenou brzdovku.Jestli nechvátáš na opravu,tak to nech namočený klidně do druhého dne.Občas to namoč,aby byl šroub stále vlhký.Potom zabírej s citem a poklepávej.Mám s tím dobré zkušenosti z dřívějška.S tím spouštěním bych to nezkoušel,protože se Ti bude ráčna různě kroutit a přinejlepším si serveš hrany na šroubu.Ať se Ti daří.

Co nejde silou musí jěště větší!
Mlátit po šroubu a ono to povolí neznám sroub co by nešel ven :-)
Brzdovku bych asi už nepoužíval kdysi jak to byla "brzdovka" tak to stím šlo ale v dnešní době ekologie je to naprd :-)

Měl jsem stejný problém u Feliny. Nakonec jsem to nahřejval i PB hořákem a ochlazoval červenou brzdovkou. Po několikáté, když brzdovka zasyčela na ohřátý hlavě šroubu to povolilo. Polepával jse šroub v ose a dobrý očkový poklepem povolování, utahování to povolilo.

Tak nakonec opravdu pomohla ta červená brzdovka a pořádně klepnout. Pak to šlo samo. Ale naskytl se jinej problém, pojístnej šroubek u brzdového disku se mi urval a zustal tam. Pokud se mi ho nepodaří vyšpárat je to velký problém? Má tam nějakou jinou ulohu než držet disk aby nepadal při každé výměně kol a nezapadal tam bordel?