Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky material na "zazdenie" zachodu?

V baraku nam menili kvoli havarii cele stupacky, cize vodu, odpad, plyn aj vetranie a kazdemu rozbili zachod (stenu). Kedze nemam dobre skusenosti s majstrami a navsye nie som celkom lavy rozhodol som sa, ze si stenu spravim sam.
Takze mam dve otazky, aky material mam pouzit do profilov, ktore su tam (sadrokarton?) a cim ho uchytit (na druhej fotke su zbytky nejakeho lepidla), pripadne vysparovat a pod.
A este jedna otazka, ako spravit otvor pre pristup k plynu, vode a pod. Otvor spravit viem, ale co sa tam zvykne davat (roleta, dvierka, pripadne spravit cely vrch na otvaranie...atd)?
[http://kutilska.poradna.net/file/view/2393-poradna   -jpg]
[http://kutilska.poradna.net/file/view/2392-poradna   1-jpg]

Ano takto by mi to asi spravil bezny majster, ale dajme tomu, ze takemuto rieseniu by som sa rad vyhol a pokusil sa o nieco jednoduchsie.
Alebo si myslis, ze moja myslienka nalepit tam SDK, na krajoch zasparovat, zatriet farbou, vyerazat otvor pre dvierka, co roletu je blbost? Respektive si neviem dost dobre predstavit ako mi bude v tom polystyrene drzat ventilator a pripadne dvierka bez perlinky a stuku, respektive akoby to vyzeralo (asi blbo). Preto sa mi skor pozdava pevnejsi a vzhladovejsi SDK.

flegu, pokud si to neumíte představit s polyšem, tak dejte sádroš..
Ale musíte tam dát jiné profily, nežli tam je rámeček. Vy nevíte jak drží ventilátor v polyši? jednoduše ho tam přištroubujete jako do sádroše, tak i do polyše.

Víte jak se zatepluje stěna? tak uděláte i toto. Klidně i z 5cm silného polyše..
Upřimně si nedovedu předstait, jakou roletku si tam dáte...

Já bych šel pro jednoduchost do polyše, kdo umí SDK tak sádroše..

Na chodbe som nasiel zbytky stareho obkladu a mal som tom spravene z OSB, na tom polystyren, sietka a omietka, cize ten tvoj 5cm polys by nakoniec nemusel byt azt taky zly napad.
Len na ten stuk nemam naradie ani moznosti, existuju uz aj nejake predpripravene, idealne farebne zmesy (zeby mi odpadlo malovanie)?