Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem střešní okna do dvora

dobrý den koupil jsem starší dum na rekonstrukci .sousedi si ještě za starých majitelů zbudovali podkrovky a usadily okna do dvora majitele s tím vícemene nesouhlasily ale přesto jim daly svolení.Můžu já jako noví majitel mít výhrady k těmto oknům případně je nějak odstranit???děkuji za odpovědi

Vlastnictvo pozemku nazakladá právo na výhľad do tohto priestoru. Nijak nemožeš nikomu brániť aby sa tam díval.
Pôvodný majiteľ mohol namietať, stavebný úrad ale nemohol zakázať stavbu, ani umiestnenie okien.

Hele, nikdo vás ten barák nenutil kupovat, dobře jste musel vědět do čeho jdete a pokud ne váš problém. Jestli chcete mít dobré sousedské vztahy držel bych hubu a krok. Kdyby jste se stal mým sousedem a začal by jste se srát do něčeho co už tam fungovalo před vámi, tak bych vás hnal svinským krokem.

Jak píšou ostatní, nes...er se do toho. Původní majitelé dali svolení - počítám, že písemné, tudíž tvoje pofiderní doměnka, že s tím nesouhlasili mi jaksi přijde divná. A tys to kupoval už s oknama od sousedů, tak o co ti jde. Měl sis vyžádat snížení ceny, nebo koupit něco jiného. Jak by k tomu asi přišli sousedi, když jim to majitel dovolil a najednou se přistěhuje nějaký fracek a chtěl by to zazdít? Co kdyby oni po tobě chtěli, ať si barák zbouráš a postavíš o deset metrů dál? Jak by se ti to líbilo?