Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení indukční desky

Dobrý večer potřebuji poradit jak správně zapojit indukční varnou desku.Elektrikáři nám tam nechali pět drátů.žlutozelený,modrý,hnědý,fialový,černý.Na zapojení podle výrobce je třeba zapojit na 380V čtyři dráty.L1,L2,N a uzemnění.Nevím který je který a jeden zbyde

L1 = černá, L2 = hnědá a L3 = šedá
Připojení je dvoufázové L1 a L2,(ta záhadná fialová zůstane zasvorkovaná) N- modrá a ty hrábě je zeleno-žlutá
Hlavně nezapomenout vyndat propojky pro jednofázové připojení. Dobře a precizně odizolovat a dotáhnout, měla by to připojovat oprávněná osoba už z důvodu reklamace i správného připojení.

Tuším, že jsem tu někde četl vlákno, kde se někdo po "neoborném zapojení" ptal, co dál s poškozenou deskou. Zapojoval mu to známý. Zkus to dohledat, ať se vyvaruješ zbytečných škod a úrazů.

zdravím, prosím o radu. chtěla bych si pořídit Indukční varnou desku + el. troubu (oboje vestavěné), bydlím v panelovém domě a potřebovala bych vědět co je potřeba udělat v bytě s elektřinou, aby vše fungovalo jak má? Zatím jsem používala, jak plynovou troubu tak i spodák. Děkuji za info... Hopsinka