Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digestoř ostrůvková (Renovace)

Dobrý den potřeboval bych poradit jak opravit (zlepšit) digestoř asi 20 let starou. Špatně saje a motor dělá velký hluk. Odvod ven z domu je dlouhý asi 3 metry vodorovně. Tedy 30cm kolmo nahoru pak koleno a 2.70 vodorovně ven z domu. Nejlepší by byl nějaký způsob výměny motoru digestoře. Jedná se o starou italskou digestoř laGERMANIA C993N TWIN.
https://docs.google.com/file/d/0B70wue5R7rdHZVpaRl ZyTE1UWkE/edit?usp=sharing
Na obrázku je vidět motor a ventilátor se vstupem do odvodu ven z domu. K opravě by mi postačil samotný motor s nějakým ventilátorem možnoost připojení uhlíkového filtru opravdu není nutná.

Díky všem za rady tipy a nápady už se s tím pokusim nějak hnout. A rozhodně to vidim na ventilátor vsazenej na konec trubky. Jinak trubka je na výstupu kulatá jen v té digestoři a směrem vzhůru je to obdélník. Pak napíšu jak jsem dopadl.