Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pískání televize

Zdravim poslední dobou při puštění telrvize nechutně ta kisna píská i když je ztlumenej zvuk.

Zkoušel jsem připojit i PC repráky aby to hrálo z nich ale je to horší.

Nemuže to být špatným Scartem? Set top box vylučuji dřív bylo napojeno na satelitu a děla to stejně.

Nějaký nápad? rozebrat, vyčistit, vyhodit apod?

Sestava TV AKAI, příjem přes Set top box Scartem.

Dík za rady.

VN trafo je v zeleným kroužku. Pravděpodobnější než že je to VN trafo ( i když to může dělat i ono) je, že je uvolněná nějaká tlumivka v horizontálu. A nebo to zdrojový tráfko, který máš označený jako 1. To co máš označený jako 2 není trafo, ale tlumivka sloužící jako filtr v síťový části toho zdroje. Ta by maximálně mohla vrčet na frekvenci sítě, tj 50Hz, ale pískání u ní můžeš v podstatě vyloučit. Další možnost je, že to dělá zdroj, kterej běží na špatný frekvenci. Což bejvá způsobený těma dvouma kondenzátorama v primáru zdroje.
Vem si nějakej elektricky nevodivej nástroj a zkus se s ním za provozu, při pískání, dotknout nějaký tlumivky. Pískání by mělo přestat. Pak stačí tu tlumivky zastříknout třeba akutolem nebo lakem na vlasy. Pokud se ti to nechce hledat, můžeš stříknout na všechny (pravděpodobně dvě) tlumivky v tom horizontálu. Když dáš lepší fotky okolí toho vn trafa, tak ti je zakroužkuju.

Tlumivku máš označenou zeleně. Až to bude pískat, tak na ní zkus něčím zatlačit. Když to v tom momentě přestane je to ona. Před jejím zastříknutím můžeš ještě sundat tu bužírku co je na ní.
Když to nebude ono zaměř se na to zdrojový trafo (1) a na VN trafo. Dá se to vysledovat normálně sluchem. Když to nebude nic z toho, tak vyměň ty dva kondíky, označený na druhý fotce.
Tu TV si nejdřív vyluxuj.

nevysával jsem to vzal jsem vzduchem,vyfoukal přesnějí řečeno.

Dělal jsem s tim jen to že jsem ji prostřík tim lakem, až na to že to startuje)ukáže se obraz) až tak dlouho to šlape jak nový.

jde mi jen o to aby to třeba nebouchlo,startuje to jak ta stará tesla co je schovaná ve sklepě. protže ten hučící zvuk mě docela znervozňuje, ale s naskočením obrazu to přestane.

Pri tom rozoberani si odpajal si nejake draty? Zapojil si ich dobre? Nezalakoval si aj nejake kontakty konektora ktory si potom zastrcil? apod.

Kde je zelena carka ked to huci? Na obrazovke? vodorovna alebo zvisla? na celu obrazovku alebo ne? Alebo vobec nic na obrazovke?
Nezalakoval si nejaky prach tak vtipne ze cez to vznika vyboj VN? :)
Na to sa bez merania tazko radi, vybuchnut nic nevybuchne, nema tam co vybuchnut. Za predpokladu ze si do toho nepridal pol kila semtexu :)