Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem srovnání špalet

dobrý den, poradíte mi někdo prosím, čím svépomocí srovnat ty špalety? Dají se nějak vyspravit, aniž by se tam dal roh s perlinkou? Tak aby se zatím nezasahovalo do okolních zdí. Takže bychom perlinku dali jen nastříhanou na rozměr špalety. Na fotkách je vidět, že tam kde se vybouralo původní okno je zhruba 1-1,5 cm a někde víc jakoby strouha (proláklina) ta se musí dorovnat a pak ještě přes to po celé hloubce nějak něčím přetáhnout, aby se dorovnala špaleta na hloubku pěny? Děkuji všem za rady.

Dobrý den,
já jsem to řešil jádrovou omítkou, přes spoj nové jádrové omítky a původní omítky jsem použil pásek perlinky s lepidlem ( měl jsem strach, aby se v budoucnu na tomto spoji neobjevila trhlinka) a natáhl štuk. Navíc jsem použil APU lišty a je to OK. ( Vložením APU lišty jsem si kromě jiného šplhnul u manželky - umývání rámu v rohu je mnohem snadnější)