Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stáří zimních pneu - 4 roky nebo více?

Na Felicii mám zimní pneu Michelin Alpine A3 používané 5 sezón. Přesto mají vzorek 6 až 8 mm. Stále se psalo že se musí zimní pneu po 4 letech měnit protože ztvrdnou, tak jsem počítal že nějaké nové koupím, byly mi doporučované Sava S3 Eskimo. Ve dvou dnech jsem ale teď četl dva různé články různých autorů že moderní zimní pneu až tak na tvrdnutí netrpí a měly by vydržet neztvrdnout až 10 sezón. Především s tím autem jezdíme po městě, vyjímečně vyjedeme do města vzdáleného 60Km. V pneuservisu se ptát nebudu, to bych se dozvěděl že je mám měnit co dva roky. Jaký máte názor na tvrdnutí pneu? Měnit i když mají ještě slušný vzorek?

Taky jsem to kdysi četl - http://auto.idnes.cz/ptejte-se-odbornika-na-pneuma tiky-drc-/odpovedi.asp?t=safranek

OTÁZKA: Dobrý den, nedávno někdo vymyslel, že bude tvrdit, že je lepší dávat lepší gumy na zadní kola. Co si o tom myslíte? Děkuji za odpověĎ.
ODPOVĚĎ: Uvedený názor vznikl v době kdy převážná část automobilů měla poháněnu zadní nápravu. Dnes je lepší dávat lepší pár na přední nápravu, která zajišťuje jak záběr tak brždění a hlavně řiditelnost aut s předním náhonem

Osobně si myslím, že stále patří lepší pneu na zadní nápravu, která je za problematické sjízdnosti daleko náchylnější na ustřelení.

Samozřejmě je to hloupost, vždy se dává lepší vzorek na hnanou nápravu, takže tvrdit, že se dává dozadu je kravuna. Lepší vzorek potřebuju kvůli ovládání, záběru, bržděné. Ustřelení zadku je druhořadé a upřimně - stane se jen pitomci, co nemá za volantem co dělat, pominu-li nevyježděného začátečníka, u kterého to lze předpokládat.
S těmito názory se nedivím, že je tolik bouraček.