Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pepřák ?

Má zde někdo praktické zkušenosti s pepřákem?
Jsem ve stavu před koupí, a rozhoduju se mezi "se svítilnou" nebo "bez".

Někde jsem četl, že když útočníkovi zasvítíte těsně před ostřikem do očí, tak je odvrátí nebo aspoň zavře, takže dopadnuvší pepřák nemá ten správný účinek - je to pravda?

Takže se zdá že bez svítilny je lepší...

ahojky vyuziju toto tema a snad mi nekdo poradi. pred 3lety jsem si zakoupila kabelkovy peprak s expiraci 9/2014. chci se zeptat zda nevite jestli po teto dobe jiz neni tak ucinny nebo neni vybec ucinny nebo funguje normalne? a nikdo z pratel se dobrovolne nehlasi aby ucinnost vyzkousel :-D