Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pepřák ?

Má zde někdo praktické zkušenosti s pepřákem?
Jsem ve stavu před koupí, a rozhoduju se mezi "se svítilnou" nebo "bez".

Někde jsem četl, že když útočníkovi zasvítíte těsně před ostřikem do očí, tak je odvrátí nebo aspoň zavře, takže dopadnuvší pepřák nemá ten správný účinek - je to pravda?

Takže se zdá že bez svítilny je lepší...

Koukám, že marketing prodává. Kecy jako "revoluční řešení" a podobné, ty jsou pro naivní zákazníky. V čem ta revolučnost spočívá? Pokud v tom světle, tak zapomněli uvést, že kvůli tomu světelnému křumpu je hlava spreje velká, je nutné měnit baterii a je to o cca 100 Kč dražší. Vzal bych ten základní bez pouťové blikačky. Líp se to bude držet v ruce v kapse a podobně. Úvahy s osvětlením a zavřením očí jsou na nějakého znalce sebeobrany. Podle mě rozhoduje schopnost zachovat klidnou hlavu, rychlost reakce a rychlé nohy vzaté na ramena. Blikat si pak můžeš doma v bezpečí se stolní lampičkou.

ahojky vyuziju toto tema a snad mi nekdo poradi. pred 3lety jsem si zakoupila kabelkovy peprak s expiraci 9/2014. chci se zeptat zda nevite jestli po teto dobe jiz neni tak ucinny nebo neni vybec ucinny nebo funguje normalne? a nikdo z pratel se dobrovolne nehlasi aby ucinnost vyzkousel :-D

Vybral bych si malou místnost, otevřel v ní okno na ventilačku. Stoupnul bych si mimo tu místnost, lehce do ní pšoukl (sprejem), zavřel dveře, po chvilce otevřel a zlehka se nadechnul. Nechodit dovnitř. Když se ani po pár nádechách nic neděje, přiblížit se. A opakovat.
Pokud je pepřák stále účinný, poznáš to spolehlivě (začne ti "stoupat hořtica do nosu") a máš čas v klidu odebrati se do pryč. Pokud nebudeš cítit nic, můžeš si pepřák vyprázdnit do guláše.8-)

Zdravím, taky to vidím na nový, ale je lepší koupit tzv. tekutou střelu, než ten s oblakem. Oblak Vás může totiž také zasáhnout. Pamatujte na koupi schváleného výrobku, který nezpůsobí trvalé následky, jinak budete mít velký problém, v případě obrany.:-)

Je jedno jáký pepřák pořídíš. Hlavní je když na tebe zaůtočí ho použít. Jestli je tam nějaká svítilna to je jedno. Spíš řeš jestli chceš rozptylový nebo přímý. Stejně pokud tě napadne nebudeš mět čas si ani vzpomenout že nějaký máš natož tak kde se zapíná svítilna. Čím použití bude jednodušší tím lépe.