Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ford mondeo mk2 zavady

Mondeo 1.8 td 66kw rv 2000.
1. Nefunguje topeni, fouká jen studený vzduch. pojistky ok a teplotu mi to ukazuje.
2. Vymenil jsem filtry ale porad malo táhne oproti ostatnim stejnym modelum.
3. Servo.. jde trosku ztuha, po nastartovani nebo pri parkovani kolikrat nejde vůbec jako bych tocil bez posilovače.

kdyby nekdo vedel co s tim tak prosim poradte dekuji..

1. Možností je víc. Může to být ruplým lankem ke kohoutu topení, může být chladící soustava zavzdušněná. Může být zarostlý radiátor. Může být uvízlá klapka, která na radiátor pouští vzduch. S pojistkami to souvislost nemá.
2. Motor za sebou může mít poločas rozpadu, může být v pytli turbo. A asi dalších padesát možností.
3. Je v servu olej? Může to být zavzdušněné. Může být přidřená pumpa. Neprokluzuje klíňák?

OT: Nech na hlavě. Komůrkáče. Vzpomeňme třeba MB 190D 2,5 Turbo ze závěru kariéry řady 190. To jezdilo pěkně. Kurva pěkně. Ale je fakt, že motory 1,8D a 1,8TD od Fordu jsou na houby už z výroby. To už snad byl lepší a trvanlivější paleolitický motor 2,3D, co se montoval do Sierry.