Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto do 20 000 kc

Dobrý den , chtel bych se zeptat jaké auto vybrat na dojizdeni do skoly.Hlavni požadavky jsou nizka spotřeba obsah tak 1.1nebo 1.2. Cena by mela byt tak 20 000 kč

Jak daleko to máš do školy ? Já bych fakt šel do nějaké vylítané 1.9TDI, sice pojístka drahá ale dá se napsat na někoho jiného a potom by jsi to měl skoro za stejnou cenu. Hlavně spotřebu by jsi měl malou dnes jsem se snažil jet co nejvíc na spotřebu po rovině a spotřeba 3.3L, a to jsem jel pořád těch 60 v obci mimo obec 100-180 takže taky to nebyla uplně úsporná jízda. Ja se prostě do diselu zamiloval taky mam takové levnější vylítané auto. Záleží natom jak daleko to máš do školy pokud 5km tak to nema určitě cenu no.

U těchto motorů to malou spotřebu znamená(pokud nemají nějakou závadu a pokud s nimi člověk nejezdí jako kdyby seděl ve Ferrari). Kromě toho je těch aut spousta a přestože jsou značně spolehlivá, tak nebývají drahá, pro svou jednoduchost jsou snadno udržovatelná i opravitelná v domácích podmínkách a ceny náhradních dílů jsou velice příznivé.
Ještě dodatek ke spotřebě dieselu 1.9
3,3l/100km je možné dosáhnout jedině z prudkého kopce, rozhodně ne jako stabilní spotřebu a palubní počítač nelze brát moc vážně. Kromě toho každá závada na dieselu znamená vytáhnout z peněženky obnos blížící se ceně auta(uvažujeme-li o 20.000).

jezdival jsem s 1.2 40kw, a když jsem chtěl jet svižně tak 10l spotřeba jak nic. Úsporně nešlo jezdit vůbec svižně, téda je to úhel pohledu co si člověk představí pod slovem svižně. Třeba pravě u te 1.2 když jsem jel 90km - 5-6L // 100km - 7l // 120KM - 9-10l // 150KM - 12L. A počítáš každého pasažéra v autě každej kg navíc, jak foukal vítr a takové věci :D
Jak píšeš velice citlivej na způsob jízdy no

Spíš je problém ta zátěž. Moje auto má 44 kW. Když jedu sám nebo ve dvou, je po městě svižné, spotřeba okolo 7 litrů. Na dálnici jezdím pokud to jde tachometrových 140 a tam kupodivu žere nejmíň, před měsícem jsem jel Praha - Brno a zpátky ve 4 lidech za 6,3 litru. Zpátky jsem jel s doprovodem motorky s víc jak dvojnásobným výkonem (92 kW), takže jsem měl mnohokrát plyn na zemi, 5000 otáček. Jenže při té zátěži mám styl jízdy kamionu. Do kopce 140 v pohodě udržím, ale když zpomalím na 120, jedu až na vrchol 120. Když se kamion rozhodne, že bude předjíždět, tak na tom zrychlením nejsem o moc líp.

PEPAS: Větší kravinu jsem dlouho nečetl. 3.3L nedáš ani s hybridem či nějakým elektromobilem (joke).

Sám mám v SUPovi 1.9 96kw a pod 5L se nedostanu. Na dálnici Brno-Praha (v pohodě jízda) s tempomatem na 160km/h - 6,2L. Okresní cesty s pár vesnicemi - cca 40-50km - 5,2L s velmi lehkou nohou (tempomat obec 60km/h, mimo 110km/h).

Otec: Ford Focus 1.8 TDDI 66kw - ten se taky pod 5L nedostane.